مذاکره قطر با حماس/ ترکیه هم وارد مذاکرات جنگی شد

کدخبر: ۶۰۴۷۰۰
اقتصادنیوز: طبق اعلام وزیر خارجه ترکیه قطر در حال مذاکره با جنبش حماس درباره تبادل اسراست و آنکارا بر این روند نظارت دارد.
مذاکره قطر با حماس/ ترکیه هم وارد مذاکرات جنگی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، هاکان فیدان، وزیر خارجه ترکیه گفت، برخی از کشورها مخصوصا قطر به صورت فشرده روی تبادل اسیران کار می‌کنند و رهبران سیاسی حماس در قطر هستند و در حال مذاکره‌اند.

اعراب رو به روی هم ایستادند/خاورمیانه روی بمب ساعتی!

وی بدون بیان جزئیات بیشتر تاکید کرد، سفیر ترکیه در دوحه از پیشرفت قابل توجه در این مذاکرات خبر داد و گفت، آنها در قطر در حال مذاکره هستند. شبکه «هابر» ترکیه به نقل از وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد: «طرف‌ها مطالبات خود را به ما اعلام کردند و از همان روز اول کسانی بودند که برای آزادی شهروندان خود از ما درخواست کمک کردند.»

اسرائیل موافقت کرد/ مصر تنها مسیر برای کمک به غزه​

در درگیری حماس و رژیم صهیونیستی حدود ۳۰۰۰ فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیده‌اند. بیش از ۱۰۰۰ صهیونیست نیز کشته شده‌اند. علاوه بر آن هزاران فلسطینی و صهیونیست زخمی شده‌اند که تعدادی از آنها تابعیت خارجی دارند. همچنین تعداد نامشخصی از صهیونیست‌ها هم که گمان می‌رود صدها تن باشند، به اسارات مقاومت فلسطین درآمده‌اند.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین گفت: «هیچ چیز مجازات جمعی مردم فلسطین و محروم کردن آنها از سوخت، آب و موادغذایی را توجیه نمی‌کند. فلسطینی‌ها دائما در عذاب هستند و با مرگ حتمی روبرو هستند. راهکار دو دولتی ایده‌آل راه‌حل دائمی است و هیچ صلحی بدون مردم فلسطین حاصل نمی‌شود.»

هاکان فیدان در ادامه تاکید کرد: «یک آتش‌بس غیرمشروط باید حاصل شود. اسرائیل در حال ارتکاب قساوت است و با مجازات متناسب با آن مواجه نمی‌شود.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی