سوئد مهاجر هتاک به قرآن کریم را نقره داغ کرد

کدخبر: ۶۰۶۳۰۵
اقتصادنیوز: سوئد مجوز اقامت فردی که به قرآن کریم هتاکی کرده بود را تمدید نخواهد کرد و وی را با منع اجازه ورود به خاک خود، اخراج می‌کند.
سوئد مهاجر هتاک به قرآن کریم را نقره داغ کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، شبکه تلویزیونی TV۴ سوئد به نقل از سازمان مهاجرت این کشور اعلام کرد که مجوز اقامت «سلوان مومیکا» مهاجر عراقی که چند بار تا کنون در سوئد به سوزاندن قرآن کریم مبادرت کرده بود، تمدید نشده است.

اسپوتنیک گزارش داد، اداره مهاجرت سوئد اجازه اقامت «سلوان مومیکا» که در آوریل سال آینده منقضی می‌ شود را، تمدید نخواهد کرد.

گزارش رسانه مذکور در این خصوص اضافه می کند: سازمان مهاجرت سوئد حکم به اخراج این فرد از سوئد داده است. به دلیل مشکلات اجرایی، با مجوز موقت حضور برای بازه زمانی از ۲۵ اکتبر ۲۰۲۳ لغایت ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ موافقت می شود. مدرک عبور برای این دوره زمانی ارائه خواهد شد.

این شبکه تلویزیونی در ادامه توضیح داد که مومیکا بعد از اخراج؛ از بازگشت به سوئد به مدت ۵ سال منع شده است.

شبکه تلویزیونی SVT سوئد در این خصوص افزوده است که این تبعه عراقی در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ در سوئد به عنوان مهاجر به ثبت رسیده و مجوز اقامت برای ۳ سال را دریافت کرد.

این در حالیست که وی ۸ مهر و ۱۲ شهریور ماه هم در شهر مالمو واقع در سوئد به قرآن کریم بی حرمتی کرد.

اقدام موهن مومیکا با حمایت پلیس سوئد انجام شده بود.

«سلوان مومیکا» پناهجوی عراقی که در ۲۸ ژوئن تحت محافظت پلیس سوئد، مقابل مسجد استکهلم نسخه‌ای از قرآن کریم را سوزانده بود، پیشتر هم مقابل سفارت عراق در استکهلم، قرآن کریم و پرچم عراق را زیر پا گذاشته و شعارهایی علیه دین اسلام سر داده بود.

بیست و یکم جولای نیز اعضای یک گروه ضداسلامی و افراطی در دانمارک با نام وطن پرستان دانمارکی نسخه‌ای از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ سوزاندند.

اعضای گروه با برافراشتن بنرهای ضداسلامی و سر دادن شعارهای توهین‌آمیز علیه اسلام، پرچم عراق و قرآن را روی زمین انداخته و روی آن پا گذاشتند.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی