واکنش کرملین به حمله هوایی آمریکا به تأسیساتی در سوریه

کدخبر: ۶۰۶۳۱۴
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین در واکنش به حمله هوایی آمریکا به تاسیساتی در سوریه گفت: نیروهای روسی مستقر در سوریه در این درگیری دخالتی نخواهند داشت.
واکنش کرملین به حمله هوایی آمریکا به تأسیساتی در سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) در واکنش به حمله هوایی آمریکا به ۲ تأسیسات در سوریه گفت: نیروهای روسی مستقر در سوریه در این درگیری دخالتی  نخواهند داشت.

تاس گزارش داد، دیمیتری پسکوف افزود: درگیری بین فلسطین و اسرائیل باعث تنش در سراسر منطقه می شود.

ماموریت جدید پوتین به شورای امنیت روسیه

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه افزود: در مورد غزه بارها گفته ایم که با یک بحران انسانی مواجه است که نگرانی سراسر جهان را در پی داشته است.
پیش از این، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که در پی یک سری حملات علیه نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه، ایالات متحده بامداد جمعه به ۲ تاسیسات در سوریه حمله کرده است.
به گزارش الجزیره، وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای، گفت: ایالات متحده به دنبال درگیری نیست و هیچ قصد و تمایلی برای درگیر شدن در خصومت‌های بیشتر ندارد، اما حملات علیه نیروهای آمریکایی غیرقابل قبول است و باید متوقف شود.
آستین با ادعای اینکه این حملات محدود برای دفاع از نظامیان آمریکایی بوده است، مدعی شد: این حملات، جدا و متمایز از درگیری جاری بین (رژیم) اسرائیل و حماس هستند و تغییری در رویکرد ما نسبت به درگیری اسرائیل و حماس ایجاد نمی‌کنند.
به نوشته الجزیره، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز پیشتر در واکنش به حملات راکتی و پهپادی به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه هشدار داده بود که واشنگتن در زمانی که ما انتخاب کنیم و به انتخاب ما، به این حملات پاسخ خواهد داد.
به گزارش ایرنا، مقامات پنتاگون اعلام کردند که نیروهای آمریکایی در ۱۰ روز گذشته ۱۷ بار در عراق، سوریه و دریای سرخ مورد حمله قرار گرفته‌اند.
به گفته مقامات پنتاگون، نظامیان آمریکایی روز پنجشنبه نیز در یک پایگاه هوایی در اربیل عراق مورد حمله قرار گرفتند و این هفدهمین باری بود که نیروهای نظامی این کشور آمریکایی در ۱۰ روز گذشته هدف حمله قرار گرفته‌اند.
همچنین پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون، گفت: ۲۲ نفر از پرسنل ایالات متحده در اثر این حملات از نظر فیزیکی دچار جراحات جزئی شده و پس از مداوا به خدمت بازگشته‌اند اما ۱۹ نفر از این افراد دچار آسیب تروماتیک مغزی (TBI) نیز شده‌اند.
نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و رژیم صهیونیستی برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.
حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای رژیم صهیونیستی در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی