قطعی کامل اینترنت در نوار غزه همزمان با بمباران گسترده

کدخبر: ۶۰۶۳۳۶
اقتصادنیوز: همزمان با بمباران گسترده غزه توسط ارتش اسرائیل، اینترنت مردم این منطقه به‌طور کامل قطع شده است.
قطعی کامل اینترنت در نوار غزه همزمان با بمباران گسترده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، گزارش نت‌بلاکس نشان می‌دهد امشب جمعه، همزمان با بمباران گسترده غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی، اینترنت مردم این منطقه به‌طور کامل قطع شده است.

این سازمان که پایش اینترنت جهانی را به‌طور مستمر انجام می‌دهد، با انتشار یک پست در ایکس (توییتر سابق) از قطع کامل اینترنت در نوار غزه خبر داد. 

به این ترتیب، هیچ یک از خبرنگاران و فعالان شبکه‌های اجتماعی که طی روزهای گذشته به انتشار فجایع رخ‌داده به‌واسطه بمباران رژیم صهیونیستی می‌پرداختند، هیچ امکانی برای انتشار وقایع در یکی از شدیدترین حملات هوایی اسرائیل را نخواهند داشت. 

«جوال» یکی از اپراتورهای ارتباطی غزه نیز از قطع کامل خدمات ارتباطی تلفن همراه، علاوه بر اینترنت خبر داده است.

پیش از این، سازمان حقوق دیجیتال اکسسنو هشدار داده است که قطع شدن اینترنت در فلسطین می تواند عواقب جدی داشته باشد. این سازمان غیردولتی در بیانیه‌ای نوشته بود: با وجود هزاران نفر کشته و در حال حاضر یک خاموشی تقریبا کامل، دسترسی به اطلاعات کمیاب شده و «قطع اینترنت به‌طور مستقیم بر مستند شدن جنایات انجام شده، تأثیر می‌گذارد». مردم نمی‌دانند محل عزیزانشان کجاست و اینکه آیا آن‌ها مرده یا زنده هستند.

گفتنی است در روزهای گذشته نیز اینستاگرام حساب کاربری فلسطینی را که به پوشش وقایع غزه می‌پرداخت و 6 میلیون دنبال‌کننده داشت، حذف کرد. صفحه «eye on Palestine» که برای پوشش وقایع غزه و اخبار و ویدئوهای روزانه مربوط به فلسطینی ها ایجاد شده بود، به‌علت روایت‌های به‌موقع و موثق از وقایع غزه، «6میلیون دنبال‌کننده» از سرتاسر جهان داشت.

پیش از آن نیز صفحات مختلف فلسطینی‌ها که به انعکاس رویدادهای غزه می‌پرداخت، در پلتفرم‌های مختلف از جمله یوتیوب، اینستاگرام، ایکس و تیک‌تاک حذف شده بود؛ این موضوع تا جایی پیش رفت که طبق اعلام تلگرام، «گوگل برخی کانال‌های متعلق به فلسطینی‌ها را در نسخه تلگرام نصب‌شده از طریق گوگل‌پلی مسدود کرد». 

در دو هفته اخیر و بعد از حمله‌های هوایی اسرائیل به نوار غزه، انتشار تصاویری از کشتار مردم این باریکه به‌ویژه کودکان در شبکه‌های اجتماعی، موجی از خشم مردم دنیا نسبت به این جنایات را به همراه داشت و علاوه بر کمپین‌های مختلف در فضای مجازی، کشورهای مختلف شاهد تظاهرات گسترده علیه رژیم صهیونیستی بودند. 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی