شانه خالی کردن اسرائیل از تامین امنیت خبرنگاران!

کدخبر: ۶۰۶۵۰۱
اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل به سازمان‌های خبری بین‌المللی اعلام کرد که نمی‌تواند امنیت خبرنگارانی که از غزه گزارش می‌دهند را تضمین کند.
شانه خالی کردن اسرائیل از تامین امنیت خبرنگاران!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتمادآنلاین،  خبرگزاری‌های بین‌المللی «رویترز» و «فرنس پرس» طی روزهای گذشته با ارتش اسرائیل تماس گرفتند تا مطمئن شوند خبرنگاران آنها در غزه هدف حملات هوایی اسرائیل قرار نخواهند گرفت.

ارتش اسرائیل در نامه‌ای به هر دو آژانس پاسخ داد که آنها «تمام فعالیت‌های نظامی حماس را در سراسر غزه هدف قرار می‌دهند» و «در این شرایط نمی‌توانند امنیت کارکنان این آژانس‌های خبری را تضمین کنند و قویاً از آنها می‌خواهند که تمامی تدابیر لازم را حفظ امنیت خود اتخاذ کنند». 

رویترز و خبرگزاری فرانسه هر دو نسبت به امنیت خبرنگاران در غزه ابراز نگرانی کرده‌اند.

رویترز در بیانیه‌ای در پاسخ به این گزارش توضیح داد: «وضعیت میدانی وخیم است و عدم تمایل ارتش اسرائیل به دادن تضمین درباره ایمنی کارکنان ما، توانایی آن‌ها را برای ارائه اخبار مربوط به این درگیری بدون ترس از مجروح شدن یا کشته شدن تهدید می‌کند». 

«فیل چتویند» مدیر اخبار جهانی خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد: «ما در موقعیتی فوق‌العاده متزلزل هستیم و این مهم است که جهان بفهمد که تیم بزرگی از روزنامه‌نگاران در شرایط بسیار خطرناک کار می‌کنند».
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی