مخالفت مصر با انتقال فلسطینی‌ها به شبه جزیره سینا

کدخبر: ۶۰۷۶۴۲
اقتصادنیوز:وزیر خارجه مصر اعلام کرد، پیشنهاد وزارت اطلاعات اسرائیل برای انتقال میلیون‌ها فلسطینی به شبه جزیره سینا در مصر یک پیشنهاد سخیفانه است.
 مخالفت مصر با انتقال فلسطینی‌ها به شبه جزیره سینا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در مصاحبه با شبکه cnn گفت: ما با تل آویو درباره سند وزارت اطلاعات اسرائیل درمورد طرح انتقال فلسطینی‌ها به شبه جزیره سینا صحبتی نکرده‌ایم و فکر نمی‌کنم که با تل آویو یا هر طرف دیگری که این پیشنهاد سخیفانه را داده است، صحبتی داشته باشیم.

 

هشدار سازمان ملل درباره غزه

وی گفت: کشورها دارای حاکمیت هستند و از طریق مرزها و ساکنان خود به صورت دقیق مشخص شده‌اند. موضوع کوچاندن، یک مسئله مغایر با قوانین بشردوستانه بین المللی است. فکر نمی‌کنم هیچ کسی بخواهد یک اقدام غیرقانونی انجام دهد.

بر اساس سند وزارت اطلاعات رژیم صهیونیستی ساکنان غیرنظامی نوار غزه به سینای شمالی در مصر منتقل می‌شوند؛ با این بهانه که چنین طرحی بهترین طرح برای امنیت رژیم صهیونیستی در درازمدت است.

بر اساس این طرح ابتدا چادرهایی در این منطقه نصب می‌شود و بعدا شهرهای دائمی در آنجا ایجاد می‌شود. همچنین یک گذرگاه انسانی برای کمک به ساکنان و یک محیط امنیتی برای ممانعت از بازگشت آنها به اراضی اشغالی ایجاد می‌شود.

اخیرا دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این سند اهمیت زیادی ندارد و این مسئله هنوز از طریق کانال‌های رسمی رژیم صهیونیستی مورد بررسی قرار نگرفته است و هدف اصلی این رژیم از بین بردن حماس است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی