امام جمعه تبریز :

زنان باید وقتی همسرشان به آنها نگاه می‌کنند، خوشحال شوند

کدخبر: ۶۰۷۶۷۵
اقتصادنیوز: امام جمعه تبریز با بیان اینکه زنان باید وقتی همسرشان به آن‌ها نگاه می‌کنند، خوشحال شوند، اظهار کرد: باید زنی را به همسری انتخاب کرد که در زندگی به حرف همسرش گوش دهد مخصوصا در غیاب او.
زنان باید وقتی همسرشان به آنها نگاه می‌کنند، خوشحال شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلای اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، این روز یادآور سه رخداد بزرگ و آرمانی انقلاب اسلامی است یعنی تبعید حضرت امام در سال ۴۳ به ترکیه و کشتار دانش‌آموزان انقلابی در سال ۵۷ جلوی دانشگاه تهران و تسخیر انقلابی و حماسی جاسوس‌خوانی سفارت آمریکا  توسط دانشجویان است که این روز به عبارتی سراغ پیدایش ‌ نبوغ گفتمان استکبارستیزی است.

 

۱۳ آبان ماه سالروز ریشه‌کن شدن ریشه‌های فساد  آمریکا در ایران است

وی  ادامه داد: ۱۳ آبان ماه سالروز ریشه‌کن شدن ریشه‌های فساد  آمریکا در ایران است؛ این روز همان روز نابودی سال‌ها دخالت و خیانت و کودتا علیه ملت ایران است و همان‌طور که رهبر کبیر انقلاب  فرموده‌اند این روز انقلاب دوم است. 

امام جمعه تبریز گفت: همه ما فردا شعار همیشگی مرگ بر آمریکا را در خیابان‌ها تکرار خواهیم کرد. 

وی افزود: من از تمام مردم عزیز که در این شرایط  حساسیت مساله غزه هستیم می‌خواهم تا فردا خیابان‌های تبریز را  میدان بروز و ظهور استکبارستیزی ملت ایران کنند. 

کودک‌کشی دسته جمعی صهیونیست‌ها محصول خشم و ناتوانی این رژیم غاضب در صحنه نبرد است

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: بنده  معتقدم همچنان مساله اول ما و دنیا موضوع غزه و جنایات رژیم صهیونیستی است؛ عملیات طوفان الاقصی در حالی که وارد ۲۶ روز خود شده است که خبر  از تشدید حملات صهیونیستی به مناطق مسکونی و درمانی شنیده می‌شود. 

وی ادامه داد: در حال حاضر غزه از زمین و دریا و هوا زیر بمباران و  سلاح‌های مرگبار رژیم تل‌آویو قرار دارد. 

خطیب نماز جمعه تبریز یادآور شد: صهیونیست‌ها اخیرا اردوگاهی در شمال نوار غزه را مورد اصابت موشک قرار  دادند؛  کودک‌کشی دسته جمعی صهیونیست‌ها محصول خشم و ناتوانی این رژیم غاضب در صحنه نبرد است.

صهیونیست‌ها در زمین به بن بست رسیده و زمان کم آورده و در مدیریت اذهان دنیا شکست خورده‌اند 

وی گفت: با وجود نسل‌کشی تل‌آویو در غزه و وضعیت وخیم انسانی در منطقه؛ کشورهای غربی برای  حمایت از آتش‌بس خودداری کردند و نشان دادند که  آن شعار حقوق بشر از طرف غربی یک کلاه بزرگ بر سر بشریت است.  

آل‌هاشم ابراز کرد: با وجود جنایت‌های وحشیانه صهیونیستی این رژیم جنایتکار تاکنون  هیچ دستاورد نظامی نداشته است و صهیونیست‌ها در زمین به بن بست رسیده و زمان کم آورده و در مدیریت اذهان دنیا شکست خورده‌اند. 

وی متذکر شد: صدای حمایت‌های مردمی از فلسطین بسیار بلند است؛ امروز جهان شاهد برگزاری یک رفراندوم میدانی و خیابانی در حمایت از مردم مظلوم غزه است.

 

ضرورت توجه به مهندسی فرهنگی

وی در اعلام مناسبت‌های هفته به روز  ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت:  مهندسی فرهنگی یک موضوع و تخصص مهم است و  باید همت برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه تلاش کنیم؛  امیدآفرینی، خودباوری و جلوگیری از اسراف و جلوگیری از تجمل‌گرایی و فرهنگ اقتصادی باید انجام گیرد.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی می‌تواند تلاش زیادی بکند و با اینکه جلسات شورای  فرهنگی به صورت منظم تشکیل  می‌شود  اما آنچه لازم است هنوز به آن نرسیده‌ایم.  

 

جمهوری آذربایجان ۶۰ درصد نفت رژیم صهیونیستی را تامین می‌کند

آل‌هاشم با اشاره بر فرمایشات رهبری مبنی بر بمباران غزه و و‌ابسته شدن راه صدور نفت و ارزاق به رژیم  صهیونیستی در دیدار با دانشجویان  و دانش‌آموزان، گفت: از دولت و ملت جمهوری آذربایجان برای قطع صادرات نفت به اسرائیل را خواهانیم چراکه جمهوری آذربایجان بیش از ۶۰ درصد نفت رژیم صهیونیستی و کودک‌کش اسرائیل را تامین می‌کند از این‌رو  نفت آذربایجان می‌تواند مشتریان دیگر داشته باشد و نباید اقتصاد کشور را به یک رژیم کودک‌کش وصل کرد.

وی خاطرنشان کرد: همان طور که همه‌مان منتظر هستیم ساعت سه به وقت لبنان و چهار و نیم به وقت ایران سیدحسن نصرالله سخنرانی خواهند داشت  و حتی جمعی از جوانان انقلابی به صورت جمعی این سخنرانی را در سینما ۲۹ بهمن تماشا خواهند کرد و من پیشنهاد می‌دهم تا مساجد هم این سخنرانی را پخش کنند. 

امام جمعه تبریز ادامه داد: خوی و وحشت در اردوی صهیونیست در قبال سخنرانی سیدحسن نصرالله نشانگر خیلی چیزهاست این وحشت دشمن خود یک پیروزی است و نشان از جایگاه رفیع سیدحسن نصرالله در معادلات غرب آسیا و حتی جهان است.  

 

سکته مغزی دومین علت مرگ و میر در کشور

وی در ادامه روز جهانی سکته مغزی را مورد اشاره قرار داد و گفت؛  طبق مطالعات جهانی از هر ۴ نفر یک نفر به سکته معزی مبتلا می‌شود و دومین علت مرگ و میر در کشور نیز است و متاسفانه بروز آن در کشور یک دهه پایین آمده است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: برای اهمیت سکته مغزی  یک سازمان جهانی تشکیل شده است و امسال هم با شعار «همه با هم قوی تر از سکته مغری»  دست در دست هم می‌دهیم تا عوامل سکته مغزی مثل فشار خون، چربی خون و دیابت را بشناسیم و به میزان خیلی زیاد از بروز سکته مغزی پیشگیری کنیم. 

وی گفت: بعد از بروز علائم  هشدار آن را خوب بشناسیم و با تماس با ۱۱۵ اورژانس اقدامات اورژانس درمانی انجام شود باز تا حد ۵۰ درصد خطرات و عوارض بعدی را جلوگیری کرد.

 

ضرورت تقوای انتخاباتی، نباید در تبلیغات انتخاباتی همدیگر را تخریب کرد

خطیب نماز جمعه تبریز گفت: یکی از مصادیق تقوا، تقوای انتخاباتی است؛ اخلاق انتخاباتی رعایت شود و نباید در تبلیغات انتخاباتی همدیگر را تخریب کرد؛ هنوز تبلیغات نشده می‌بینیم چطور در مورد هم حرف زده و تخریب می‌کنند. 

وی به کسب رتبه برتر دانشگاه علوم‌پزشکی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: تبریک به دو جوان  تبریزی که مدال طلا و نقره در مسابقات مهارت در رشته نرم افزار موبایل و ساخت طلا و جواهرات کسب کردند. 

 

اطاعت از همسر و احترام به شوهر نباید یکطرفه باشد

امام جمعه تبریز در بخش دیگر خطبه‌ها با بیان اینکه زنان باید وقتی همسرشان به آنها نگاه می‌کنند، خوشحال شوند، گفت: باید زنی را به همسری انتخاب کرد که در زندگی به حرف همسرش گوش دهد مخصوصا در غیاب او. 

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: در تمام زندگی باید زن و مرد تفاهم داشته باشند اما موقعی که شوهر دارد حرفی می‌زند باید همسر به حرف‌های او گوش دهد. 

وی بیان کرد: البته اطاعت از همسر و احترام به شوهر یکطرفه نیست و مرد هم باید به آن سمت برود. 

 

انتقاد از رواج مهریه‌ها به تاریخ تولد

آل‌هاشم گفت: سراغ دخترانی بروید که مهریه سنگین نمی‌خواهد یعنی چه مهریه به تاریخ تولد؟ این از لحاظ شرع مشکلی ندارد ولی عرف مشکل دارد. 

وی ابراز کرد: برخی‌ها مهریه را با حرف‌های مثلا ۳۱۳ به عنوان یاور مهدی، ۱۱۴ به نیت فلان چیز، ۱۴ سکه به نیت فلان امام می‌گذارند که سرجمع همان تاریخ تولد می‌شود؛ این چه وضعی است مگر تجارت می‌کنید؟ 

خطیب نماز جمعه تبریز یادآور شد: حادثه مینی بوس حامل معلمان در شهرستان عجبشیر یک حادثه دلخراش است که برای خانواده این عزیزان صبر می‌خواهم. 

وی به سالگرد شهادت مدافع حرم و مدافع امنیت اشاره کرد و گفت: شهدای دانش آموز و دانشجو  روح‌شان شاد باشد که همگی بازوی نظام و آبروی نظام هستند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی