تعلیق سفر زلنسکی به تل آویو

کدخبر: ۶۰۸۰۷۸
اقتصادنیوز: یک رسانه اسرائیلی اخیرا از قطعی شدن سفر رئیس‌جمهور اوکراین به سرزمین‌های اشغالی خبر داد و همین مساله باعث شد این سفر به دلیل انتشار این گزارش معلق شود.
 تعلیق سفر زلنسکی به تل آویو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» به نقل از یک دیپلمات اوکراینی نوشت، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در حقیقت برنامه داشت تا در روزهای آینده به اراضی اشغالی سفر کند اما حالا این سفر به دلیل درز خبر آن به کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی پا در هواست.

این دیپلمات اظهار کرد: «او می‌خواست خبر این سفرش به هنگام ورودش به اسرائیل علنی شود. او بسیار ناراحت است.»

این روزنامه صهیونیستی نوشت، زلنسکی و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از زمان حمله فوریه ۲۰۲۲ روسیه به اوکراین سفرهای رسمی متقابل برای دیدار با یکدیگر نداشته‌اند اما با میزبانی مسکو از مقامات حماس و معرفی قطعنامه‌های ضد تل‌آویو در سازمان ملل، رژیم صهیونیستی ممکن است به سراغ نزدیکتر شدن به کی‌یف برود.

زلنسکی و نتانیاهو ماه سپتامبر نشست گرمی در نیویورک داشتند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز جمعه گزارش داد که مقدمات سفر ولودیمیر زلنسکی به سرزمین‌های اشغالی طی روزهای آتی به «مرحله پیشرفته» رسیده است.

بر اساس گزارش انگلیسی «تایمز اسرائیل»، این شبکه خبری عبری‌زبان اعلام کرد که دیدار زلنسکی نشان‌دهنده چیزی شبیه به جبهه متحد تل‌آویو، اوکراین، اروپا و آمریکا در برابر محور روسیه-ایران خواهد بود.

کی‌یف از زمان آغاز جنگ غزه برای جلب توجه رسانه‌ها در غرب تلاش کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی