حمله دوباره سفیر اسرائیل به گوترش!

کدخبر: ۶۰۸۵۶۲
اقتصاد نیوز :سفیر اسرائیل در سازمان ملل بار دیگر دبیرکل این سازمان را مورد هجمه قرار داد و گفت که او نمی‌تواند در سمت خود باقی بماند.
حمله دوباره سفیر اسرائیل به گوترش!

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، گلعاد آردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان را پس از انتقادش از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، مورد هجمه قرار داد و گفت که او قطب‌نمای اخلاقی‌اش را از دست داده است.

 

درخواست مهم گوترش از مقامات اسرائیل!

براساس گزارش سایت خبری عرب ۴۸، گلعاد آردان در صفحه کاربری خود در پلتفرم «ایکس» با مطرح کردن ادعاهایی علیه حماس از اظهارات گوترش درباره گورستان کودکان غزه انتقاد کرد.

وی در ادامه افزود: «شما قطب‌نمای اخلاقی خود را از دست داده‌اید و نمی‌توانید حتی یک دقیقه دیگر  در سمت دبیرکل باقی بمانید.»

گلعاد آردان همچنین تصرح کرد: «هر نماینده سازمان ملل که مقایسه‌ای غلط و غیراخلاقی انجام دهد ثابت می‌کند که دچار «پوسیدگی اخلاقی» است.»

دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد که این سازمان و شرکایش به دنبال ارائه کمک ۱.۲ میلیارد دلاری به ۲.۷ میلیون فلسطینی هستند.

پیشتر گوترش تاکید کرد، بحران انسانی در نوار غزه به یک «بحران انسانیت» تبدیل شده است. کابوس غزه بیش از یک بحران انسانی، بلکه یک بحران برای بشریت است.

گوترش همچنین بر لزوم تامین سوخت نوار غزه تاکید کرد و افزود: تعداد خبرنگارانی که در جنگ غزه توسط اسرائیل کشته شده‌اند، یک رکورد است.

وی همچنین اعلام کرد که نیروهای امدادی سازمان ملل که از زمان آغاز جنگ در نوار غزه جان باخته‌اند، بیش از هر زمان دیگری در تاریخ این سازمان بین‌المللی در حال افزایش هستند.

درگیری‌ها در غزه در پی عملیات غافلگیرانه و گسترده «طوفان الاقصی» توسط جنبش حماس علیه مواضع رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر (۱۵مهر) آغاز شد.

به گفته مقاومت فلسطین، این حمله در پی تعدی به حریم مسجدالاقصی و خشونت فزاینده شهرک‌نشینان صهیونیست علیه مردم فلسطین انجام گرفت.

از آن پس، رژیم صهیونیستی نوار غزه را هدف بمباران‌های متعدد خود قرار داده و با قطع آب، برق و گاز این منطقه آن را در محاصره انسانی قرار داده است. در پی تلاش‌های دیپلماتیک بین‌المللی، چند روز پیش، برخی از کمک‌های انسانی از مرز رفح به این منطقه راه یافت.

رژیم صهیونیستی در این درگیری با بمباران ساختمان‌های غیرنظامی، مسجد، دانشگاه، کلیسا، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی، همچنین با استفاده از تسلیحات ممنوعه، از جمله بمب‌هایی که در آن فسفر سفید به کار رفته، مرتکب جنایات جنگی متعددی شده است.

جان باختن ۱۰ هزار نفر از غیرنظامیان، تخریب کامل برخی مناطق و آواره شدن مردم غزه از اثرات حملات رژیم صهیونیستی بوده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی