بازگشت دیوید کامرون به قدرت/ نخست وزیر بریتانیا منصوب شد

کدخبر: ۶۰۹۶۸۸
اقتصاد نیوز :دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرد «دیوید کامرون» نخست‌وزیر پیشین این کشور به عنوان وزیر امور خارجه منصوب شده است.
بازگشت دیوید کامرون به قدرت/ نخست وزیر بریتانیا منصوب شد

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، در حالی که تغییرات کابینه «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس در جریان است، روزنامه انگلیسی «تلگراف» به نقل از «داونینگ استریت» خبر داد «دیوید کامرون» نخست‌وزیر پیشین این کشور وزیر امور خارجه شد و جای «جیمز کلورلی» را گرفت.

افشای نامه نگاری رئیس جمهور سابق با پادشاه فعلی انگلیس، شاهدخت دیانا، دیوید کامرون، پوتین و ...

به نوشته رویترز، کامرون پس از کناره‌گیری در سال ۲۰۱۶ بعد از آن که نتوانست بریتانیا را در اتحادیه اروپا نگه دارد، به خط مقدم سیاسی بازگشته است.  

تلگراف در خصوص بازگشت کامرون به سیاست پس از بیش از هفت سال نوشته اهمیت تاریخی بازگشت وی به کابینه را نباید دستکم گرفت و این دومین بار بعد از جنگ جهانی دوم است که یک نخست‌وزیر پیشین به کابینه بازگشته است. 

پیش‌تر رسانه‌های انگلیسی گزارش کردند در بخشی از تغییرات کابینه، نخست‌وزیر بریتانیا «سوئلا بریورمن» وزیر کشور جنجالی را برکنار کرد. تلگراف خبر داده جیمز کلورلی وزیر خارجه انگلیس جایگزین بریورمن و عهده‌دار سمت ریاست وزارت کشور انگلیس شده است. 

به گفته یکی از مقام‌های دفتر نخست‌وزیری انگلیس، سوناک از بریورمن خواست تا دولت را ترک کند و او دستور نخست‌وزیر بریتانیا را که ظاهراً بخشی از تغییر گسترده کابینه است، پذیرفت.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی