آمارجدید قربانیان و مجروحان دانش آموز فلسطینی در جنگ غزه / ویرانی 45 مدرسه!

کدخبر: ۶۰۹۸۵۴
اقتصادنیوز :منابع فلسطینی آماری از دانش آموزان و معلمانی که به دست اسرائیلی ها از اکتبر گذشته تاکنون به شهادت رسیده‌اند، منتشر کردند، بیش از سه هزار دانش آموز فلسطینی تاکنون شهید شده اند.
آمارجدید قربانیان و مجروحان دانش آموز فلسطینی در جنگ غزه / ویرانی 45 مدرسه!

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از ایرنا ، منابع فلسطینی به آماری جدید از دانش آموزانی اشاره کردند که به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند.

شهادت 32 بیمار و کودک در بیمارستان شفای غزه به دلیل نبود تجهیزات/ هیچ نقطه امنی در غزه وجود ندارد

سازمان مرکزی آمار فلسطینی اعلام کرد که ۳۱۴۱ دانش آموز در غزه و کرانه باختری و ۱۳۰ معلم و کارمند آموزش و پرورش از زمان شروع حملات رژیم صهیونیستی در اکتبر گذشته به شهادت رسیده اند.

همچنین بر اساس این گزارش، ۴۸۶۳ نفر از دانش آموزان بر اثر حملات رژیم صهیونیستی زخمی شده‌اند که ۴۶۱۳ نفر از آنها در غزه و ۲۵۰ دانش آموز در کرانه باختری بوده‌اند.

رژیم صهیونیستی همچنین ۶۷ دانش آموز را بازداشت کرده که همگی آنها از کرانه باختری بوده‌اند.

طبق این آمار، همچنین ۴۵ مدرسه در غزه کاملا ویران شده و ۵۰ مدرسه وابسته به آنروا (آژانس امداد و کاریابی آوارگان فلسطینی) در معرض حملات رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

همچنین طبق این آمار، همه مدارس در غزه از زمان شروع حملات تعطیل شده‌اند و حدود ۶۰۸ هزار دانش آموز از حق آموزش محروم شده‌اند.

۱۴۵ ساختمان آنروا و ۷۰ مدرسه دولتی در غزه به عنوان مرکز اسکان آوارگان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، تعداد شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تاکنون به ۱۱۲۴۰ نفر رسیده است و ۴۶۳۰ نفر از این تعداد را کودکان و ۳۱۳۰ نفر از آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

 
پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی