حماس اسرائیل را ناامید کرد/ اظهارات وزیر خارجه اسرائیل درباره اسرا در غزه

کدخبر: ۶۱۰۰۲۳
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه اسرائیل روز سه‌شنبه مدعی شد شواهدی از زنده بودن اسیران این رژیم در غزه وجود ندارد.
حماس اسرائیل را ناامید کرد/ اظهارات وزیر خارجه اسرائیل درباره اسرا در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه مدعی شده شواهدی از زنده بودن اسرای اسرائیلی در غزه وجود ندارد.

الی کوهن بعد از دیدار با رئیس صلیب سرخ در غزه مدعی شد صلیب سرخ با هیچ‌یک از گروگان‌هایی که حماس آنها را در نوار غزه به اسارت گرفته دیدار نکرده است. 

اخراج مسوول پرونده آزادی اسرا ازسوی خانواده‌های اسرای اسرائیلی

او در جمع خبرنگاران گفت: «تا به امروز، هیچ‌ کدام از گروگان‌های ما با صلیب سرخ دیدار نکرده‌اند. ما هیچ نشانه‌ای از حیات آنها نداریم.»

کوهن و وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه با رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ دیدار و درباره جنگ در غزه بعد از عملیات هفتم اکتبر توسط حماس گفت‌وگو کردند. 

تظاهرات گسترده خانواده اسرای اسرائیلی در تل‌آویو/ درخواست معترضان برای پایان جنگ در غزه

مانچم بوسو، وزیر بهداشت رژیم اسرائیل هم در جمع خبرنگاران در ژنو گفت: «ما خواستار اطلاعات درباره مکان حضور گروگان‌ها شدیم. خواستیم درباره افراد زخمی و کودکان هر گونه اطلاعاتی درباره زنده بودن آنها به دست بیاوریم.»

رژیم صهیونیستی مدعی شده در عملیات ۷ اکتبر ۱۲۰۰ نفر از شهرک‌نشین‌ها کشته و ۲۳۹ نفر دیگر گروگان گرفته شده‌اند. 

اسرائیل مانع آزادی اسرای خود است/ متن توافق مبادله اسرا نهایی نشده است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرده و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داده است. حملات رژیم صهیونیستی به شهادت بیش از ۱۱ هزار نفر منجر شده است. 

ادعای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره نبودن شواهدی از زنده بودن اسرا در بحبوحه افزایش انتقادها از کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم بابت قصور در آزادی این اسرا مطرح شده است. 

امروز رسانه‌ها گزارش دادند خانواده‌های اسرائیلی‌هایی که توسط حماس اسیر گرفته شده‌اند از امروز سه‌شنبه راه‌پیمایی اعتراضی ۵ روزه خود از تل‌آویو تا بیت‌المقدس را آغاز کرده‌اند. 

گزارش روزنامه گاردین حاکی است هدف این تظاهرات نشان دادن اعتراض خانواده‌ها به کم‌کاری کابینه «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل برای آزاد کردن این اسرا از دست حماس است. 

بنیامین نتانیاهو در روزهای گذشته علاوه بر غافلگیر شدن از عملیات حماس در روز ۷ اکتبر بابت عدم انجام اقدامات کافی جهت آزادسازی این اسرا نیز مورد انتقادهای شدید قرار گرفته است. 

«شلی شم تاو» که پسر ۲۱ ساله‌اش پنج هفته پیش به اسارت حماس درآمد به خبرگزاری رویترز گفت: «من از دولت بنیامین نتانیاهو و کابینه او می‌خواهم به ما پاسخ دهند و برای ما کار انجام دهند. کجایید؟ کجایید؟»

گزارش‌ها حاکی است در عملیات ۷ اکتبر به جنوب فلسطین اشغالی ۲۴۰ نفر به اسارت حماس درآمده‌اند. 

آمیت زاچ که از خویشاوندان یکی از این اسرا است گفت: «احساس من این نیست که اداره امور ما در دست آدم‌های کاربلد است. تصورمان این نیست که به ما به اندازه کافی اطلاعات داده می‌شود. ما به داخل تاریکی افتاده‌ایم. جواب می‌خواهیم.»

او اضافه کرد: «من راه حلی در اختیار ندارم ولی وظیفه من این نیست که راهکار داشته باشم. وظیفه من این است که خواستار بازگشت خانواده‌ام شوم.»

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس تا کنون ۴ نفر از اسرا را آزاد کرده اما مذاکرات برای آزادسازی سایر اسرا تا کنون به نتیجه‌ای منجر نشده است. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی