عمان خواستار دخالت جامعه جهانی شد/ آنروا هشدار داد

کدخبر: ۶۱۰۳۶۸
اقتصادنیوز: وزارت خارجه عمان در جدیدترین واکنش خود در قبال جنگ غزه بویژه بمباران بیمارستان‌های این منطقه، خواستار تحرک فوری جامعه جهانی شد.
عمان خواستار دخالت جامعه جهانی شد/ آنروا هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه عمان امروز در بیانیه ای به شدت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم و اعلام کرد: حمله نظامیان اسرائیلی به بیمارستان شفا در غزه را شدیدا محکوم می‌کنیم.

شرایط وخیم مجروحان غزه/ اکثر بیمارستان‌ها تعطیل شد

این بیانیه تاکید کرد: مسقط اقدامات غیرانسانی اسرائیلی‌ها در قبال بیماران، کادر پزشکی و آوارگان را محکوم می‌کند.

وزارت خارجه عمان در بیانیه خود اعلام کرد: ما خواستار تحرک فوری جامعه جهانی برای پایان دادن به اوضاع فاجعه‌بار امنیتی و انسانی در غزه هستیم.

لحظات هولناک بمباران بیمارستان اندونزی غزه+ فیلم

این در حالی است که منابع آژانس کاریابی و امدادرسانی به آوارگان فلسطینی "آنروا" وابسته به سازمان ملل اعلام کرده اند که آوارگان در غزه در شرایط بسیار اسفباری به سر می‌برند و مکان امنی برای مردم در غزه وجود ندارد.

براساس اعلام این منابع، ۱۰۳ نفر از کارکنان فلسطینی سازمان ملل در بمباران در غزه شهید شده اند و شمار دیگری هم زیر آوار هستند.

این منابع همچنین گفته اند: ما سوختی نداریم و کارشکنی‌هایی در برابر تلاش‌های ما در قبال تعهداتمان در قبال مردم غزه وجود دارد. هفتاد درصد از ساکنان جنوب نوار غزه توان دسترسی به آب سالم را ندارند. این مایه تاسف است که سازمان ملل برای سوخت گدایی کند و این کاری است که آژانس آنروا انجام می‌دهد. به علت تمام شدن سوخت با تعلیق عملیات بشردوستانه روبرو هستیم. مجددا خواستار برقراری آتش بس هستیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی