تصمیم مصر برای آوارگان غزه/ قاهره به دنبال دریافت پول آمریکا و اسرائیل است؟

کدخبر: ۶۱۰۳۷۴
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه مصر ادعاها مبنی بر پذیرش آوارگان غزه در ازای کمک‌های مالی از جانب آمریکا و اسرائیل را رد کرد.
تصمیم مصر برای آوارگان غزه/ قاهره به دنبال دریافت پول آمریکا و اسرائیل است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر تصریح کرد که مصر هیچ پیشنهادی از سوی آمریکا و اسرائیل برای پذیرش آوارگان فلسطینی غزه در ازای دریافت کمک‌های مالی دریافت نکرده است. این کشور بارها تأکید کرده که با کوچاندن آوارگان غزه به خاک مصر مخالف است.

مصر اسرائیل را تحریم کرد/ خطر تحریم برندهای آمریکایی در کشورهای اسلامی

به نوشته بلومبرگ، این اظهارات در پاسخ به خبرنگارانی بود که پرسیدند آیا قاهره برای پذیرش فلسطینی‌هایی که به مرز شمال شرقی مصر پناه آورده‌اند، تحت فشار قرار گرفته است؟ شکری همچنین در سخنانی گفت که مصر با شرکای بین‌المللی خود برای آزادی اسرای اسرائیلی که در دست شبه‌نظامیان حماس هستند، تلاش می‌کند.

تل‌آویو، قاهره را تهدید کرد/ اسرائیل با مصر وارد جنگ می‌شود؟

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر و دیگر مقامات به شدت هرگونه انتقال مردم غزه به منطقه مرزی مصر در شمال صحرای سینا را رد کرده و گفته‌اند که چنین اقدامی ممکن است هم تهدیدی امنیتی باشد و هم امید فلسطینیان به تشکیل کشور مستقل را تضعیف کند.

بلومبرگ در ماه گذشته گزارش داد که کابینه اسرائیل با همتایان خود در چندین کشور در مورد اسکان موقت آوارگان فلسطینی در مصر صحبت کرده است. این ایده اعتراض قدرت‌های عربی را برانگیخت. با توجه به افزایش شدید آمار قربانیان جنگ غزه، کشورهای عربی خواستار آتش‌بس فوری در جنگ اسرائیل با حماس هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ اکونومیکس، مصر که در بدترین بحران اقتصادی خود در سال‌های اخیر به سر می‌برد، یکی از بدهکارترین کشورهای خاورمیانه بوده و نزدیک به ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را صرف پرداخت بهره بدهی‌ها می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی