بحران در کاخ الیزه/ نزاع در کابینه مکرون بر سر تل‌آویو

کدخبر: ۶۱۱۱۴۵
اقتصادنیوز: یک شبکه رادیویی اروپایی به نقل از یک مشاور ارشد ریاست جمهوری فرانسه گزارش داد که جنگ غزه و حملات اسرائیل به این منطقه به بهانه مبارزه با حماس، باعث شکاف در حلقه داخلی کاخ الیزه شده است.
بحران در کاخ الیزه/ نزاع در کابینه مکرون بر سر تل‌آویو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، با تداوم جنایات رژیم  صهیونیستی در نوار غزه و افزایش هولناک شمار شهدای فلسطینی در حملات بی‌وقفه به این باریکه، گزارش‌ها از بروز شکاف سیاسی در کاخ الیزه بر سر حمایت‌ها از تل‌آویو حکایت دارد.

شبکه رادیویی «اروپا-۱» امروز (دوشنبه) به نقل از یک مشاور ارشد ریاست جمهوری فرانسه گزارش داد که جنگ کنونی غزه و حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه به بهانه مبارزه با حماس، باعث شکاف در حلقه داخلی کاخ الیزه شده است.

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه عربستان و فرانسه درباره غزه

این مقام فرانسوی توضیح داد: «درگیری بین اسرائیل و حماس، تیم [ریاست‌جمهوری فرانسه] را شدیداً دچار انشقاق کرده است، به حدی که دیگر با هم صحبت نیز نمی‌کنند! دلیلش نیز این است که برخی از [مقامات کاخ الیزه] به این دیدگاه فکر می‌کنند که حماس یک جنبش مقاومت است».

واکنش فرانسه به خشونت شهرک‌نشینان اسرائیل در کرانه باختری

در این گزارش همچنین آمده است: «درگیری‌های داخلی در کاخ الیزه نیز به راه افتاده است که به‌ویژه به دلیل بی‌اعتمادی بخشی از اطرافیان رئیس جمهور [فرانسه] نسبت به “فردریک میشل” مشاور ویژه او در امور ارتباطات و استراتژی، تشدید شده است».

این مشاور ریاست‌جمهوری فرانسه سپس گزارش نشریه «لو موند» اشاره کرد که نوشته بود «حسادت و نزاع قبیله‌ای» در کاخ الیزه وجود دارد.

شورش دیپلماتیک در فرانسه؛ انتقاد سفرای این کشور به حمایت مکرون از اسرائیل

شبکه رادیویی اروپا-۱ همچنین گزارش داد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه ممکن است بخواهد تیم خود را تغییر دهد، از جمله احتمال برکناری «الکسیس کوهلر»  دبیرکل کاخ الیزه می‌رود.

پیش از این نیز رئیس‌جمهور فرانسه در بحبوحه گسترش خشم عمومی در جهان از عملیات رژیم صهیونیستی به وجود اختلاف در میان کشورهای اروپایی بر سر آتش‌بس در غزه اذعان کرده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی