درخواست چین برای توقف مجازات جمغی مردم در غزه/ هشدار درباره فاجعه انسانی در منطقه

کدخبر: ۶۱۱۲۶۵
وزیر خارجه چین درخواست کرد که برای جهانی برای کاهش بحران غزه اقدامی فوری صورت بگیرد.
درخواست چین برای توقف مجازات جمغی مردم در غزه/ هشدار درباره فاجعه انسانی در منطقه

به گزار ش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،   وانگ یی روز دوشنبه در دیدار با دیپلمات‌های کشورهای عربی و اسلامی در پکن گفت: بیایید با همکاری یکدیگر بسرعت اوضاع غزه را آرام کرده و در اسرع وقت صلح در خاورمیانه را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه «یک فاجعه انسانی در غزه در حال وقوع است» افزود: اوضاع غزه همه کشورهای دنیا را تحت تاثیر قرار می‌دهد و احساس انسانی حق و باطل را زیر سوال می‌برد.

وزیر خارجه چین تصریح کرد: جامعه جهانی باید فورا اقدام کرده و با اتخاذ اقدامات موثر از گسترش این تراژدی جلوگیری کند.

وانگ یی تاکید کرد: چین با هر گونه جابجایی اجباری و تغییر محل زندگی غیرنظامی فلسطینی مخالف است. اسرائیل باید مجازات جمعی مردم غزه را متوقف کرده و هر چه سریعتر کریدورهای انتقال کمک‌های بشردوستانه را باز کند تا از گسترش فاجعه انسانی جلوگیری شود.

چین پس از آغاز جنگ در غزه خواستار آتش‌بس فوری در این باریکه شده است. این کشور به طور سنتی حامی فلسطینی ها و طرفدار راه حل دو دولتی بوده است.

پکن در سال جاری نقش گسترده‌تری در خاورمیانه ایفا کرده و در از سرگیری روابط ایران و عربستان سعودی نقش میانجی داشت. این کشور همچنین نماینده‌ای را به خاورمیانه فرستاد تا زمینه آتش بس در مناقشه اسرائیل و فلسطین را فراهم کند. از همین رو، وانگ یی در جلسه روز دوشنبه تاکید کرد که پکن «برادر و دوست خوب کشورهای عرب و مسلمان است.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • ناکامی هیلی در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی

      اقتصادنیوز: دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی پیروز شد.

    کارگزاری مفید