روایت رسانه اسرائیلی از جزئیات توافق مهم آتش بس غزه

کدخبر: ۶۱۱۵۴۳
اقتصادنیوز :یک رسانه اسرائیلی جزئیاتی را درباره توافق آتش بس غزه منتشر کرد.
روایت رسانه اسرائیلی از جزئیات توافق مهم آتش بس غزه

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، کابینه رژیم صهیونیستی جزئیات توافق بین این رژیم و مقاومت فلسطین برای تبادل اسرا را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی فهرست ۳۰۰ اسیر فلسطینی را که قرار است آزاد شوند، منتشر کرد.

کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که براساس توافق، در مقابل آزادی بیش از ۱۵۰ اسیر فلسطینی، بیش از ۵۰ اسیر صهیونیست در چهار روز آزاد می شوند.

روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» نوشت: ۲۸۷ نفر از ۳۰۰ اسیر فلسطینی که قرار است آزاد شوند، پسرانی هستند که ۱۸ سال یا کمتر دارند. بیشتر این افراد به خاطر شرکت در تظاهرات و پرتاب سنگ به سمت نظامیان صهیونیست در کرانه باختری و قدس شرقی دستگیر شده اند.

بر اساس این گزارش، ۱۳ نفر از افرادی که قرار است آزاد شوند، زنان مبارز فلسطینی هستند.

قطر پیام مهم را طی 24 ساعت اعلام می کند / آتش بس بین حماس و اسرائیل به کجا ختم می شود / زمان آغاز آتش‌بس بین اسرائیل و حماس را اعلام خواهد کرد

به گزارش ایرنا، کارشناسان مسائل سیاسی، پذیرش آتش بس و توافق تبادل اسرا را شکستی دیگر برای رژیم صهیونیستی و در حقیقت عقب نشینی از مواضع گذشته این رژیم می دانند.

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز روز سه شنبه اعتراف کرد که این رژیم در مذاکرات تبادل اسرا با مقاومت فلسطین، از مواضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده است.

«ایتامار بن گویر» به آزادی «گلعاد شالیت» نظامی صهیونیست در مقابل آزادی «یحیی سنوار» (رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه) در توافق تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد و گفت: ما سنوار و دوستانش را آزاد کردیم و جنگ فعلی، نتیجه این اقدام ماست.

اسماعیل هنیه: در آستانه آتش بس با اسرائیل هستیم!

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد چهارشنبه در بیانیه ای با تائید توافق اجرای آتش‌بس با رژیم صهیونیستی، مفاد این توافق را منتشر کرد.

در بیانیه حماس آمده است: پس از مذاکرات سخت و پیچیده و طولانی، اعلام می‌کنیم که به یاری خداوند متعال و تلاش‌های زیاد طرف قطری و مصری به توافق آتش بس انسان دوستانه (آتش بس موقت) به مدت ۴ روز دست پیدا کردیم.

حماس در ادامه بیانیه خود مفاد این توافق را اعلام کرد که بر اساس آن، درگیری‌ها از سوی دو طرف، فعالیت‌های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در همه مناطق غزه و نیز جابه جایی خودروهای زرهی این رژیم در غزه متوقف خواهد شد.

بر اساس این توافق، صدها کامیون ویژه حامل کمک‌های بشر دوستانه، درمانی و سوخت وارد همه مناطق غزه بدون استثنا خواهد شد.

حماس افزوده است: ۵۰ اسیر زن و کودک اسرائیلی زیر ۱۹ ساله در مقابل ۱۵۰ زن و کودک زیر ۱۹ ساله فلسطینی بر اساس سوابق اسارت آزاد خواهند شد.​

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید