نتانیاهو زیر فشار افکار عمومی/ آتش بس اجباری نتانیاهو

کدخبر: ۶۱۱۶۰۲
اقتصادنیوز: روزنامه اسرائیلی هاآرتص در گزارشی اعلام کرد که نتانیاهو تحت فشار افکار عمومی و خانواده‌های اسرای اسرائیلی مجبور به توافق آتش‌بس ۴ روزه شد.
نتانیاهو زیر فشار افکار عمومی/ آتش بس اجباری نتانیاهو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی با اشاره به توافق آتش‌بس ۴ روزه بین رژیم صهیونیستی و حماس نوشت که «نتانیاهو تحت فشار افکار عمومی توافقی را پذیرفت که پیش از این رد می‌کرد.»

اختلاف در کابینه نتانیاهو بالا گرفت/ بن گویر:توافق آتش‌بس خطرناک است

هاآرتص می‌نویسد «حرکت‌های زیگزاگی نخست‌وزیر (نتانیاهو) امر معمولی است، اما ظاهراً این‌بار آنچه ذهن او تغییر داد، فشار افکار عمومی، دیدارش با خانواده‌های گروگان‌ها و مواضع ارتش، شین‌بت (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی) و موساد (سازمان جاسوسی) بود.»

ترکش‌های توافق با حماس به ائتلاف نتانیاهو

ساعاتی پیش حماس بیانیه‌ای پیرامون توافق آتش‌بس موقت در غزه منتشر و اعلام کرد: با توجه به مسئولیتمان در قبال ملت صابر و مجاهد فلسطین و در راستای تقویت پایداری ساکنان قهرمان غزه و افزایش اراده مقاومت پیروزمند در ۷ اکتبر و پس از روزهای طولانی مذاکره، به یاری خداوند، به توافق آتش‌بس موقت انسانی ۴ روزه دست یافتیم.

در بیانیه حماس آمده است: آتش بس شامل توقف تمامی اقدامات نظامی ارتش اشغالگر در تمامی مناطق نوار غزه و توقف تحرکات جنگ افزارهای دشمن در غزه است.

این آتش بس همچنین شامل ورود کمک‌های انسانی، پزشکی و سوخت به مناطق غزه بدون استثنا از شمال تا جنوب است.

در بیانیه حماس آمده است که بر اساس این آتش بس، ۵۰ نفر از اسرای دشمن اعم از زن و کودکان کمتر از ۱۹ سال در مقابل ۱۵۰ نفر از اسرای زن فلسطینی و کودکان کمتر از ۱۹ سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی، آزاد خواهند شد.

توقف پرواز جنگنده‌ها و پهپادهای اسرائیلی در جنوب نوار غزه طی این ۴ روز به مدت ۶ ساعت در روز از ۱۰ صبح تا ۴ عصر هم از بندهای موردتوافق این آتش‌بس موقت عنوان شده است.

در روزهای آتش‌بس موقت، باید تردد آزادانه مردم در نوار غزه تضمین شود و به ویژه در خیابان صلاح الدین کسی مورد حمله قرار نگیرد و تردد از شمال نوار غزه به جنوب آن امکان پذیر باشد.

در این مدت همچنین نباید اشغالگران به احدی حمله کنند یا احدی را در کل غزه بازداشت کنند.

حماس بیان کرد: مفاد این توافق بر اساس چشم‌اندازی تدوین شده که هدف آن خدمت به ملت فلسطین و تقویت ایستادگی آنان در برابر حملات و جنایات دشمن است و نگاه مقاومت همواره به جان‌فشانی‌ها و رنج و دردهای ملت باشد.

در این بیانیه آمده است: ما در عین حال که از دست یابی به آتش بس خبر می‌دهیم تاکید می‌کنیم که دستان ما را روی ماشه است و گردان‌های پیروزمند ما در کمین خواهند بود و از ملتمان دفاع و اشغالگران و متجاوزان را درهم خواهند کوبید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید