مخالفت اردن با جداسازی کرانه باختری از نوار غزه

کدخبر: ۶۱۲۷۷۵
اقتصادنیوز: پادشاه اردن با اشاره به مخالفت این کشور با جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه، گفت که همه جهان باید برای توقف جنگ علیه غزه وارد عمل شوند.
مخالفت اردن با جداسازی کرانه باختری از نوار غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، عبدالله دوم پادشاه اردن تأکید کرد که حمله شنیع رژیم صهیونیستی به غزه و تجاوزات غیرقانونی آن به کرانه باختری، با ارزشهای انسانی و حق زندگی در تناقض است.

وی همچنین گفت که اردن به شدت مخالف هر گونه تلاش برای جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه است و این دو منطقه را در امتداد کشور یکپارچه فلسطین می‌داند.

تاکید اردن بر آتش‌بس دائمی

ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن هم روز گذشته گفت که جنگ غزه موسوم به «طوفان الاقصی»، از هفتم اکتبر آغاز نشد و این مسئله، معلول کشتار و اشغالگری رژیم صهیونیستی بوده است.

الصفدی با تأکید بر لزوم فوری اجرای آتش‌بس فراگیر در غزه، گفت: راه صلح، با راهکار دو دولتی و تشکیل کشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ آغاز می‌شود.

تاکید اردن بر توقف فوری و کامل جنگ در غزه/ به فشارهای خود برای ورود کمک به منطقه ادامه می‌دهیم

وی با اشاره به اینکه پیش از هفت اکتبر، شاهد خونبارترین سال در کرانه باختری بوده‌ایم، تأکید کرد: کشتار و نابودی که اسرائیل انجام می‌دهد، دفاع از خود نیست، بلکه جنایت جنگی و کشتار جمعی است.

شبکه خبری الجزیره به نقل از پادشاه اردن گزارش داد، همه جهان باید برای توقف جنگ علیه غزه، حمایت از غیر نظامیان و بیمارستانها وارد عمل شوند و رژیم صهیونیستی را مجبور کنند به محاصره پایان دهد.

پادشاه اردن خاطر نشان کرد: محروم کردن مردم غزه از آب، غذا، دارو و برق، جنایت جنگی است که نمی‌توان در قبال آن سکوت کرد.

وی در پایان تأکید کرد که اردن به صورت قاطع مخالف هر گونه سناریو یا ایده‌ای است که مبتنی بر اشغال مجدد بخشهایی از غزه یا ایجاد منطقه حائل در آن باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی