برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه خزر؛

امیرعبداللهیان به مسکو می‌رود

کدخبر: ۶۱۳۸۹۳
اقتصادنیوز: وزیر خارجه کشورمان برای حضور در اجلاس وزرای خارجه کشورهای حاشیه خزار ساعاتی دیگر تهران را به مقصد مسکو ترک خواهد کرد.
امیرعبداللهیان به مسکو می‌رود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه برای حضور در اجلاس وزیران خارجه کشورهای ساحلی خزر و پیگیری موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای ساعاتی دیگر تهران را به مقصد مسکو ترک خواهد کرد.

نشست سالانه وزیران خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر، فردا (سه‌شنبه) با حضور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار می‌شود و در این اجلاس مهمترین موضوعات مرتبط با دریای خزر مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

دیدار سرلشکر باقری با رئیس حشدالشعبی در عراق

امیرعبداللهیان در این سفر علاوه بر دیدار با وزیر خارجه روسیه، دیدارهای دوجانبه ای را با سایر وزرای امور خارجه شرکت کننده در نشست هم خواهد داشت.

وزیر امور خارجه عصر دوشنبه در این باره در فضای مجازی نوشت: به منظور شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای حاشیه دریای خزر و پیگیری موضوعات دوجانبه و منطقه‌ با وزیر خارجه روسیه و دیگر همتایانم، عازم‌ مسکو هستم.

وزیر امور خارجه افزود: اهمیت همکاری و مشارکت جمعی با وجود فرصت‌های اقتصادی متنوع و چالش‌های زیست محیطی در این منطقه، برجسته است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: دریای خزر به عنوان شتاب‌دهنده رشد مناسبات تجاری چندجانبه‌ میان کشورهای ساحلی اهمیت ویژه‌ای در سیاست همسایگی دولت جمهوری اسلامی ایران دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید