برخورد راکت حماس به یک پایگاه هسته‌ای اسرائیل

کدخبر: ۶۱۳۹۲۵
اقتصادنیوز: یک راکت شلیک شده توسط حماس به پایگاه نظامی اسدات میچا در سرزمین‌های اشغالی اصابت کرده است.
برخورد راکت حماس به یک پایگاه هسته‌ای اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نیویورک تایمز به نقل از کارشناسان مدعی شد که یک راکت شلیک شده توسط حماس در تاریخ ۷ اکتبر, به پایگاه نظامی اسدات میچا در سرزمین‌های اشغالی که در آن موشک‌های هسته‌ای نگهداری می‌شوند، اصابت کرده است.

نیویورک تایمز گزارش داد، به گزارش این رسانه, این راکت مستقیماً به موشک‌های هسته‌ای اسرائیل اصابت نکرد، اما باعث آتش‌سوزی شد که این حریق به سمت تأسیسات ذخیره موشک و سایر «سلاح‌های حساس» گسترش یافت.

پاسخ کوبنده گردان‌های القسام به کشتار غیرنظامیان در غزه + فیلم

هانس کریستنسن، مدیر پروژه اطلاعات هسته‌ای فدراسیون دانشمندان آمریکایی، به نیویورک تایمز گفت که به احتمال زیاد 25 تا 50 موشک جریکو با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در این پایگاه وجود دارد.

رژیم صهیونیستی هرگز به داشتن تسلیحات هسته‌ای اعتراف نکرده است، اما افشاگران اسرائیلی و مقامات آمریکایی وجود زرادخانه هسته‌ای در آن را تایید کرده‌اند.

در اوایل نوامبر، آمیهای الیاهو، وزیر میراث رژیم صهیونیستی، طی یک مصاحبه رادیویی گفت که گزینه هسته‌ای «یک روش» مقابله با غزه است.

به گزارش ایرنا, به گزارش ایرنا، با اتمام آتش بس موقت، ارتش رژیم اسرائیل حملاتش به غزه را از سرگرفته تا همچنان در جستجوی یک امتیاز واقعی و دستاوردی عینی باشد تا جنگ ۲۰۲۳ غزه یک پایان تلخ برایش رقم نزند. اما سیلی واقعیت این بار سنگین‌تر به صورت نتانیاهو و اسرائیل خواهد خورد.

درک این موضوع که رژیم صهیونیستی و به خصوص کابینه راست افراطی حاکم بر سرزمین‌های اشغالی شکست اولیه را با برداشتن گام‌های اشتباه بعدی و سنگین‌تر کردن ابعاد آن بپذیرند، تقریبا در ساختارهای سیاسی- نظامی صهیونیستی یافت نمی‌شود.

نتانیاهو تلاش دارد تا بگوید این مسیر را تا انتها و به بهای اینکه همه بازنده باشند، ادامه می‌دهد اما واقعیات میدانی کمترین حساسیتی به سیگنال‌های وی نشان نمی‌دهد. نخست وزیر صهیونیست‌ها در باتلاقی فرو رفته که نه می‌تواند به عقب برگردد و نه توان پیشروی دارد.

وزارت بهداشت غزه بعد از ظهر امروز اعلام کرد که از ابتدای تجاوزات به نوار غزه ۱۵ هزار و ۸۹۹ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

وزارت بهداشت غزه همچنین شمار کلی مجروحان تجاوزات به نوار غزه را ۴۲ هزار نفر اعلام کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید