سورپرایز مقاومت عراق برای آمریکا/ جان سربازانتان را نجات دهید تا زیر ضربات مقاومت با جسدهای تکه تکه روبرو نشدید!

کدخبر: ۶۱۵۰۰۵
اقتصادنیوز: رئیس شورای سیاسی نجبا گفت: پیام ما به بایدن این است که با خارج کردن نیرو‌های خود از منطقه، جان باقی‌مانده سربازانتان را حفظ کنید
سورپرایز مقاومت عراق برای آمریکا/ جان سربازانتان را نجات دهید تا زیر ضربات مقاومت با جسدهای تکه تکه روبرو نشدید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه آمریکایی نیوزویک در خلال گزارشی اختصاصی تحت‌عنوان «سورپرایز مقاومت عراق برای بایدن در جنگ علیه آمریکا»، نقطه‌نظرات رئیس شورای سیاسی جنبش مقاومت اسلامی نجبا را نیز جویا شده است.

شیخ «علی الاسدی» در این مصاحبه خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید: پیام ما به بایدن این است که با خارج کردن نیرو‌های خود از منطقه، جان باقی‌مانده سربازانتان را حفظ کنید؛ زیرا [در غیر این‌صورت] زیر ضربات محور مقاومت با ذلت وادار به عقب‌نشینی خواهید شد و [نیروهایتان] با جسد‌های قطعه‌قطعه‌شده به خانواده‌های خود خواهند رسید.

وی ضمن تأکید بر اینکه جبهه مقاومت از آمادگی کافی برای نبردی طولانی‌مدت برخوردار است، ادامه داد: آمریکا جنگ علیه غزه را به‌طور مستقیم رهبری می‌کند و به همین دلیل، محور مقاومت و جنبش نُجَباء مراحلی را برای تشدید حملات خود تعیین کرده‌اند. آمریکا شگفتی‌ها و غافلگیری‌هایی را از مقاومت خواهد دید که انتظارش را ندارد.

رئیس شورای سیاسی نجبا سفر دوره‌ای نماینده ویژه آمریکا در پرونده یمن به کشور‌های حوزه خلیج فارس را شاهدی بر ضعف سیاست آمریکا دانست و گفت: مقامات آمریکایی برای مهار محور مقاومت التماس می‌کنند و پیشنهادات وسوسه‌انگیزی روی میز می‌گذارند تا فعالیت‌های نظامی متوقف شود، اما همه این‌ها بی‌نتیجه مانده است. ما معتقدیم آمریکا اکنون در ضعیف‌ترین وضعیت خود به‌سر می‌برد و قادر به مذاکره نیست.

الاسدی در توضیح اهداف مقاومت عراق از پیوستن به طوفان الاقصی، اظهار داشت: می‌خواهیم با بسیج افکار عمومی در برابر جنایات وحشیانه اسرائیل، پروژه صهیونیستی – آمریکایی را خنثی کرده و جناح‌های سیاسی - نظامی را وادار کنیم تا جهت کاستن از فشار بر مردم غزه وارد عمل شوند.

وی در بخش دیگری از گفتگو با نیوزویک، درباره رابطه جنبش نُجَباء با دیگر بازو‌های مقاومت در منطقه از جمله ایران، تصریح کرد: همکاری و هماهنگی جنبش نُجَباء و محور مقاومت به بالاترین سطح رسیده است. میدان درگیری در عراق و سایر کشور‌های محور مقاومت، یکی است. جمهوری اسلامی ایران نیز حامی معنوی همه گروه‌ها و جریان‌های آزادیخواه و آزادیبخش به‌شمار می‌رود.

عضو ارشد نُجَباء در پاسخ به سوالی راجع‌به ارتباط این جنبش مقاومت با سازمان بسیج مردمی عراق، خاطرنشان ساخت: اگرچه تیپ ۱۲ الحشد الشعبی رسماً از رزمندگان جنبش نُجَباء تشکیل شده است، اما نیرو‌های حشد به‌عنوان زیرمجموعه نهادی حاکمیتی، دستورات خود را از فرماندهی کل قوا دریافت می‌کنند و در نبرد شرکت ندارند.

شیخ علی الاسدی با تقدیر از مواضع عاقلانه دولت عراق در حمایت از فلسطین، افزود: واقعیت این است که ملت عراق، از همه اصناف و مذاهب، مسأله فلسطین را قضیه‌ای محوری می‌دانند و برای آن اهمیتی ویژه قائلند.

وی در قسمت پایانی مصاحبه با نشریه آمریکایی، بار دیگر به انتقاد از رویکرد متناقض بایدن در قبال عراق پرداخت و یادآور شد: وی پیش‌تر مخالف جنگ بود، ولی حالا خودش جنگ را فرماندهی و راهبرد حمله به مقاومت را دنبال می‌کند. این دوگانگی جزو ویژگی‌های سیاست آمریکا در نبرد ترکیبی است.

رئیس شورای سیاسی نُجَباء هشدار داد: تکاپوی آمریکا برای شکست دادن جنبش نُجَباء و دیگر گروه‌های مقاومت، همچون تلاش‌های سابق برای دستیابی به پیروزی نظامی در عراق، بی‌نتیجه خواهد بود. شما قبلاً این را تجربه کرده‌اید و اکنون مقاومت نسبت به گذشته قوی‌تر و آماده‌تر است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی