عضو ارشد حماس: تونل‌های حماس دربرابر پمپاژ آب مقاوم است

کدخبر: ۶۱۶۰۰۶
سخنگوی حماس تأکید کرد که این گروه تونل‌های خود را به گونه‌ای ساخته‌ای است که در برابر تلاش های احتمالی برای پمپاژ آب به داخل آنها مقاوم باشد.
عضو ارشد حماس: تونل‌های حماس دربرابر پمپاژ آب مقاوم است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، اسامه حمدان، سخنگوی حماس تأکید کرد که این گروه تونل‌های خود را به گونه‌ای ساخته‌ای است که در برابر تلاش های احتمالی برای پمپاژ آب به داخل آنها مقاوم باشد.

حمدان که در یک کنفرانس خبری در بیروت صحبت می‌کرد، در پاسخ به گزارش‌های مربوط به تزریق احتمالی آب به تونل‌ها توسط صهیونیست‌ها گفت: «تونل‌‌ها توسط مهندسان آموزش‌دیده و تحصیلکرده ساخته شده است که تمام موارد احتمالی از جمله پمپاژ آب را در نظر گرفته‌اند. (تونل‌ها) بخشی جدایی‌ناپذیر از مقاومت هستند و همه پیامدها و حملات محتمل در نظر گرفته شده است».

اسرائیل به ایالات متحده اعلام کرده است که آغاز به «آزمایش دقیق» پمپاژ  با آب دریا در برخی از تونل‌های حماس «به صورت محدود» کرده است تا ارزیابی کند که آیا این عملیات می‌تواند برای تخریب شبکه تونل‌های این گروه در مقیاس بزرگ‌تر انجام شود یا خیر.

حمدان به طور جداگانه به موضوع گفت‌وگوهای جدید احتمالی با هدف آزادسازی گروگان‌های بیشتری که در داخل غزه نگهداری می‌شوند، پرداخت و تأکید کرد که تا پایان کامل تجاوز به غزه و پاسخگویی به مطالبات مقاومت، مذاکره و بازگشت اسرا انجام نخواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید