انصارالله:

عملیات علیه اسرائیل را ادامه می‌دهیم/ اقدام خصمانه علیه ما عواقب وخیمی دارد

کدخبر: ۶۱۶۱۳۴
اقتصادنیوز: یک عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن نسبت به اقدامات ماجراجویان اسرائیل علیه این کشور هشدار داد.
عملیات علیه اسرائیل را ادامه می‌دهیم/ اقدام خصمانه علیه ما عواقب وخیمی دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در حالی که عملیات‌های ارتش یمن علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و همچنین کشتی‌های مرتبط با این رژیم در دریای سرخ و تنگه باب المندب شدت گرفته است، عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن گفت این عملیات‌ها تا زمان «تحقق پیروزی» و همچنین «اضمحلال اشغالگران» ادامه خواهد داشت.

5J7tKKLmJr2Q

ارتش یمن در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین، پس از توقیف کشتی «گلکسی لیدر» که متعلق به یک میلیاردر صهیونیست بود، در روزهای اخیر چند بار به کشتی‌هایی که عازم سرزمین‌های اشغالی بودند و به هشدارها درباره تغییر مسیر خود توجه نکرده بودند، با پهپاد یا موشک حمله کرده است.

در این‌باره، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن، بامداد شنبه به شبکه المیادین گفت: «عملیات‌های بزرگ، موثر و راهبردی یمن به‌منظور هدف قرار دادن اسرائیل و حمایت از فلسطین تا پیروزی و زوال اشغالگران ادامه خواهد داشت».

او درباره ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه یمن برای کشتیرانی در دریای سرخ ایجاد خطر می‌کند، نیز گفت: «آنچه کشتیرانی بین‌المللی را تهدید می‌کند، حضور نظامی آمریکا، اسرائیل و غرب در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب است».

القحوم در ادامه گفت حضور نظامی آمریکا، رژیم صهیونیستی و غرب در منطقه باعث «تحمیل هژمونی غرب بر خطوط دریایی راهبردی بین‌المللی» خواهد شد.

این مقام انصارالله همچنین بر حفاظت یمن از کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی مطابق قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

انصارالله: عملیات علیه اسرائیل ادامه داد/ اقدام خصمانه علیه یمن عواقب وخیمی دارد علی القحوم

«جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در کنفرانس خبری بامداد جمعه خود و در پاسخ به سوالی درباره حملات نیروهای مسلح یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی و همچنین کشتی‌هایی که عازم سرزمین‌های اشغالی هستند، گفت آمریکا در روزهای آتی اقدامات خود را برای «ارتقای امنیت دریایی» در دریای سرخ و تنگه باب المندب شرح خواهد داد.

رسانه آمریکایی آکسیوس روز پنجشنبه نوشت انتظار می‌روند واشنگتن استقرار «گروه ضربت چندملیتی بهبودیافته» را در دریای سرخ و به منظور مقابله با حملات ارتش یمن علیه کشتی‌های تجاری اعلام کند.

القحوم در ادامه گفت‌وگو با المیادین، به نقش محوری آرمان فلسطین برای صنعاء اشاره کرد و گفت: «مسئله فلسطین قطب‌نماست و ما آن‌را رها نخواهیم کرد؛ توجهی هم به تهدیدهای آمریکا، اسرائیل و غرب نداریم».

مقام یمنی همچنین خطاب به حامیان جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین گفت: «هر طرفی که از اسرائیل پشتیبانی می‌کند، باید ضربات را دریافت کند. ما برای حمایت از فلسطین و غزه، از تلاش و منابع خود دریغ نخواهیم نکرد».

عضو ارشد انصارالله در پایان و با تاکید بر قدرت یمن، تهدید کرد «هر اقدام خصمانه علیه یمن، عواقب وخیم و هزینه سنگینی خواهد داشت».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی