وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد: تشکیل ائتلاف چند ملیتی در دریای سرخ

کدخبر: ۶۱۶۶۱۴
وزیر دفاع آمریکا از تشکیل ائتلاف چند ملیتی برای مقابله تهدیدهای نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ خبر داد.
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد: تشکیل ائتلاف چند ملیتی در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا که به اسرائیل سفر کرده است دوشنبه شب در نشست مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با تکرار ادعاهای واهی خود، ایران را مسئول حمله‌های نیروهای مسلح یمن ضد کشتی‌های عبوری از تنگه باب المندب دانست و خواستار توقف تهدیدهای دریایی ارتش یمن در دریای سرخ شد.

رئیس پنتاگون در کنفرانس خبری مشترک با نتانیاهو با اشاره به تعهد اصولی واشنگتن در حمایت از امنیت اسرائیل گفت: واشنگتن ائتلافی چندملیتی متشکل از انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، نروژ، هلند، کانادا، بحرین برای مقابله با عملیات‌های ارتش یمن در دریای سرخ تشکیل داده است.

وی همچنین افزود: «کشورهای شرکت کننده در این ائتلاف به گشت‌زنی مشترک در جنوب دریای سرخ و خلیج عدن می‌پردازند». آستین گفت که ایالات متحده از «حق اسرائیل برای دفاع از خود» دفاع می‌کند. او گفت که پس از دیدار با مقامات ارشد اسرائیلی بحث‌هایی در مورد «اهداف» در جنگ صورت گرفت.

به گفته او، اینها شامل چگونگی کاهش آسیب کمتر به غیرنظامیان و اطمینان از حرکت به سمت «عملیات با شدت کمتر» است. وزیر دفاع آمریکا گفته است که ایالات متحده به ارسال سلاح به ارتش اسرائیل ادامه می‌دهد و از اسرائیل می‌خواهد که قربانیان غیرنظامی در غزه را کاهش دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی