دردسرهای اسرائیل در غزه/ مخالفت حامیان اسرائیل با تصمیمات نتانیاهو

کدخبر: ۶۱۶۷۵۶
اقتصادنیوز: یک نشریه صهیونیستی به نقل از دیپلمات‌های غربی نوشت که اسرائیل پس از جنگ، خود را در غزه گرفتار خواهد دید.
دردسرهای اسرائیل در غزه/ مخالفت حامیان اسرائیل با تصمیمات نتانیاهو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نشریه صهیونیستی «تایمز آف اسرائیل» در گزارشی به نقل از دیپلمات‌های غربی نوشت که این رژیم پس از جنگ، خود را در غزه گرفتار می‌بیند.

این روزنامه به نقل از این دیپلمات‌ها اضافه کرد: «موضع نتانیاهو مجامع بین‌المللی را از همکاری با واشنگتن برای بازسازی غزه منصرف می‌کند».

خبر مرتبط
پیام مهم رئیس اسرائیل به حماس

اقتصادنیوز :رئیس اسرائیل از آمادگی این رژیم برای برقراری آتش بس انسانی دیگر با مقاومت فلسطین خبر داد.

این دیپلمات‌ها گفتند: «چند کشور که حامی عملیات نظامی اسرائیل در غزه هستند، با طرح‌های نتانیاهو در مورد آینده غزه مخالفند».

روزنامه هاآرتص نیز امروز در گزارشی نوشت «لوید آستین برای کاهش جنگ به اسرائیل آمده بود اما ارتش، برای طرح واشنگتن آمادگی ندارد؛ نتانیاهو می‌خواهد جنگ به همین شکل برای چندین ماه ادامه پیدا کند».

خبر مرتبط
شگرد جدید اسرائیل برای کشتن مجروحان غزه

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که مجروحان در جنوب غزه به علت عدم امکان درمان جان می‌دهند.

این رسانه عبری در ادامه ۲ عامل را به عنوان دلایل شکست اهداف سفر مقام آمریکایی به تل‌آویو معرفی کرده و درباره دلیل اول می‌نویسد که «نتانیاهو نمی‌تواند برای مردم توضیح دهد که چگونه بدون هیچ دستاوردی، شکل جنگ باید تغییر کند؛ اسرائیلی‌ها نابودی حماس و آزادی گروگان‌ها را می‌خواهند».

خبر مرتبط
واکنش جهاد اسلامی به اظهارات آستین در حمایت از اسرائیل

اقتصادنیوز: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد: اظهارات آستین حمایت از نسل‌کشی علیه ملت فلسطین است.

هاآرتص دلیل دوم را به «آمادگی‌های میدانی و لجستیکی ارتش» مرتبط دانسته و گزارش داد که انتقال به مرحله دیگری از نبرد، مستلزم اقداماتی از جمله ساخت مقرها و استقرار نیرو و طراحی سایت‌های نظامی است.

وزیر دفاع آمریکا روز گذشته و تنها یک روز بعد از اتمام سفر مشاور امنیت ملی کاخ سفید، جیک سالیوان مهمان کابینه جنگ تل‌آویو شد. او در تل‌آویو از تشکیل ائتلاف بین‌المللی در دریای سرخ با هدف مقابله با ارتش یمن خبر داد؛ ائتلافی که ساعاتی بعد با اعلام عدم پیوستن عربستان، امارات و مصر اهمیتش را از دست داد.

وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای اسرائیلی‌اش، یوآو گالانت و در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه زمانی به مرحله بعدی جنگ می‌رویم؟ گفت «این به اسرائیلی‌ها بستگی دارد»؛ در حالی که گالانت تصریح می‌کند «اسرائیل برنامه‌ای غیرنظامی در غزه نخواهد داشت».

با اتمام سفر آستین و منتشرشدن اخباری مبنی بر احتمال تغییر روش جنگی اسرائیل در نوار غزه، وزیر دارایی کابینه تل‌آویو، بزالل اسموتریچ به نتانیاهو و گالانت حمله کرده و هشدار داده که آن‌ها «با کاهش اهداف جنگ موافق نخواهند بود».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی