یمن برای اسرائیل شرط گذاشت!

کدخبر: ۶۱۶۷۶۲
اقتصادنیوز: عضو شورای سیاسی عالی یمن ضمن هشدار به آمریکا درباره حمله به این کشور، گفت که در صورتی توقیف کشتی‌های اسرائیلی متوقف می‌شود که دارو و غذا وارد غزه شود.
یمن برای اسرائیل شرط گذاشت!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمد علی الحوثی عضو شورای سیاسی عالی یمن هشدار داد که اگر آمریکا یا کشور دیگری به یمن حمله کند، هر کشوری که در این تجاوز شرکت داشته باشد، متضرر خواهد شد.

خبر مرتبط
یمن فقط کشتی‌های اسرائیلی را هدف قرار می‌دهد

اقتصادنیوز: یمن اعلام کرد فقط کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ هدف قرار می‌گیرد.

الحوثی خبر داد که شرط یمن برای کاهش توقیف کشتیهای اسرائیلی یا وابسته به این رژیم، وارد کردن دارو و غذا به غزه است. پیش از این مسئولان یمنی از تماسهای غیر مستقیم کشورهای غربی به ویژه آمریکا با صنعا خبر داده بودند تا از این طریق، مانع از توقیف کشتیهای صهیونیست شوند.

خبر مرتبط
واکنش تند انصارالله یمن به ائتلاف دریایی آمریکا

اقتصادنیوز : در واکنش به ائتلاف دریایی که آمریکا برای مقابله با اقدامات ارتش یمن علیه کشتی‌های اسرائیل ایجاد کرده است، سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد این ائتلاف پیش از آنکه متولد شود، مرده است.

وی در در گفتگوی اختصاصی با شبکه العالم، تأکید کرد: برادران ما در حماس و جهاد اسلامی اطمینان خاطر داشته باشند که ما به طور شایسته‌ در کنار آنها هستیم.

این مقام یمنی همچنین گفت: عملیاتی را که نیروهای مسلح یمن انجام می دهند، به شکل علنی اعلام می‌کنیم و چیزی برای مخفی کردن در آن وجود ندارد.

خبر مرتبط
موضع گیری آمریکا درباره حملات یمنی ها

اقتصادنیوز :وزیر دفاع آمریکا به تاثیر حملات یمن بر اقتصاد جهان اذعان کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:مذاکرات غیر مستقیمی با آمریکایی‎ها در جریان است؛ زیرا مایل نیستیم با آنها مستقیما گفتگو کنیم اما هدفمان توقف جنایت‌ها و کشتارها در غزه است.

وزارت امور خارجه یمن هم امشب ضمن ارسال یادداشتهای به همه کشورها و نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان بین المللی دریانوردی و فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل  تأکید کرد که دریانوردی در دریاهای سرخ و عرب، امن است.

یمن با اشاره به اینکه کشتیرانی به سمت همه مقصدها به جز فلسطین اشغالی امن است، تأکید کرد: عملیاتهای نیروهای مسلح یمن در دریاهای سرخ و عرب، فقط علیه کشتیهای اسرائیلی و کشتیهای عازم بندرهای آن است.

ارتش یمن بعد از حملات گسترده ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون توانسته در حمایت از مردم فلسطین چندین کشتی اسرائیلی یا کشتی‌هایی را که مقصد آن‌ها اراضی اشغالی است، هدف حمله قرار دهد.

نیروهای مسلح یمن روز گذشته یک عملیات نظامی مهم علیه دو کشتی انجام دادند که با رژیم صهیونیستی در ارتباط بوده‌اند. کشتی نخست، «سوان آتلانتیک» نام دارد که حامل نفت بوده و کشتی دوم هم با نام «ام اس سی کلارا» حامل کانتینر بوده است.

صنعا در بیانیه‌ای، با اشاره به اینکه خدمه این دو کشتی هیچ توجهی به هشدارهای نیروی دریایی یمن نداشتند، گفت: نیروهای مسلح بار دیگر به همه کشتیهایی که عازم بنادر در سراسر جهان است، اطمینان می‌دهد که هیچ آسیبی متوجه آنها نخواهد بود به جز کشتیهای عازم بندرهای اسرائیل».

صنعا در پایان خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح همچنان اجازه نخواهند داد کشتیها عازم بنادر اسرائیلی باشند و در دریای عرب و دریای سرخ تردد داشته باشند؛ مگر اینکه حامل دارو و غذا برای مردم نوار غزه باشند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی