یمن کار بایدن را در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سخت کرد

کدخبر: ۶۱۶۷۷۶
اقتصادنیوز: به گزارش بلومبرگ تحولات در دریای سرخ بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تاثیر گذاشته است.
یمن کار بایدن را در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سخت کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که ناآرامی‌ها در نیمه دیگر جهان، بر سیاست داخلی ایالات متحده در اوج مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ تاثیر گذاشته است.

خبر مرتبط
سقوط آزاد محبوبیت بایدن/کار برای بایدن در انتخابات 2024 سخت شد؟

اقتصادنیوز: طبق نتایج یک نظرسنجی ۶۱ درصد بزرگسالان آمریکایی که عملکرد رئیس جمهور آمریکا را تایید نمی‌کنند.

این خبرگزاری با اشاره به آنچه که از آن به عنوان توقف حمل و نقل تجاری در دریای سرخ در نتیجه حملات یمن تعبیر کرده، آن را تهدید مضاعفی علیه کمپین انتخاباتی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای انتخابات نوامبر آینده به حساب آورد.

خبر مرتبط
پیشبینی اوباما درباره نتیجه تقابل انتخاباتی بایدن و ترامپ

اقتصادنیوز: یکی از منابع نزدیک به باراک اوباما گفته است که او احساس می‌کند «دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور شکست می‌خورند.»

بلومبرگ همچنین افزود: بایدن که از محبوبیت بسیار ضعیف و نارضایتی عمومی از مدیریت خود در اقتصاد رنج می‌برد، نمی‌تواند افزایش ناگهانی هزینه‌های انرژی و پیامد‌های اقتصادی آن را جبران کند.

این خبرگزاری توضیح داد که ایالات متحده ممکن است در دریای سرخ مداخله نظامی کند، اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، مردم تمایلی به استقرار نیرو‌های آمریکایی در خارج از کشور ندارند.

خبر مرتبط
تصادف بایدن و همسرش در مسیر بازگشت از کارزار انتخاباتی+عکس و فیلم

اقتصادنیوز: خبرگزاری رویترز گزارش داد، خودروی جو بایدن که شامگاه یکشنبه از ستاد انتخاباتی ا خودروی دیگری تصادف کرد.

به گفته بلومبرگ، این موضوع دولت بایدن را با مجموعه‌ای از مشکلات جدی مواجه می‌کند که راه‌حل‌های آسانی ندارند و همچنین لایه دیگری از عدم اعتماد را به مبارزات انتخاباتی بایدن اضافه می‌کند.

این در حالی است که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، از تشکیل یگان عملیات چندملیتی برای حفاظت از امنیت دریای سرخ خبر داده است.

پنتاگون اعلام کرد که نیرو‌های مربوط به حفاظت از کشتیرانی در دریای سرخ شامل بحرین، انگلیس کانادا، فرانسه، ایتالیا، هلند، نروژ و سیشل است.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی