خبر مهم از اسرائیل/ ارتش درتدارک آغاز مرحله سوم جنگ غزه

کدخبر: ۶۱۷۳۸۸
اقتصادنیوز :سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل شامگاه جمعه اعلام کرد که ارتش در حال آماده شدن برای آغاز «مرحله سوم» جنگ در نوار غزه در هفته‌های آینده است که شامل پایان دادن به مانورهای زمینی است.
خبر مهم از اسرائیل/ ارتش درتدارک آغاز مرحله سوم جنگ غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این سازمان به نقل از منابع ناشناس نوشت: «ارتش اسرائیل در حال آماده شدن برای حرکت به مرحله سوم نبرد در غزه در هفته‌های آینده، مطابق با دستاوردهای عملیاتی است.»

به گفته این منابع، مرحله سوم شامل پایان دادن به مانور زمینی در نوار غزه، کاهش نیرو، مرخص کردن نیروهای ذخیره، تمرکز روی حملات هوایی و ایجاد منطقه حائل در مرز اراضی اشغالی و نوار غزه است.

خبر مرتبط
حمایت 73 درصدی ساکنان اسرائیل با توافق تل‌آویو و مقاومت فلسطین

یک نظرسنجی نشان می‌دهد که 73 درصد مردم اسرائیل با آتش‌بس بعد از توافق درباره آزادی اسرا موافقند.

کانال ۱۱ عبری گزارش داد که مرحله سوم همچنین شامل «کاهش تعداد نیروها، ایجاد منطقه حائل و ادامه حملات متمرکز» در غزه خواهد بود.

این کانال اشاره کرد که ارتش در حال آماده شدن برای ترخیص از خدمت هزاران سرباز ذخیره در آینده نزدیک است.

سازمان  رادیو و تلویزیون عبری مدعی شد که ارتش «بیشتر مناطق شمالی نوار غزه را تحت کنترل خود درآورد، در حالی که برای پیشروی در جنوب نوار غزه با مشکلات زیادی روبه‌رو است».

تغییر بزرگ

در این خصوص روزنامه عبری هاآرتص نوشت، ارتش در حال حاضر در میانه استقرار برای «مرحله سوم» است، برخلاف آنچه تصمیم گیرندگان اعلام می‌کنند، این روزنامه تاکید کرد که مراکز مختلف فرماندهی برای «تغییر بزرگ» در ژانویه آینده آماده می‌شوند.

این روزنامه افزود که این تغییرات با جابجایی صدها هزار سرباز ذخیره به دلیل فشار بر اقتصاد، سربازان و خانواده‌های آنها مرتبط است.

هاآرتص با اشاره به اینکه با توجه به ملاحظات سیاسی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کابینه اشغالگر، جدول زمانی منعطف است، افزود که وضعیت میدانی در غزه «با سرعتی که در گفتمان سیاسی می‌شنویم پیش نمی‌رود».

عقب نشینی گولانی

رسانه‌های عبری پنجشنبه گزارش دادند که ارتش اشغالگر پس از ۷۰ روز درگیری که در آن «تلفات بزرگی» متحمل شد، تصمیم به عقب نشینی تیپ گولانی از غزه گرفت، در حالی که سایر منابع عبری مدعی شدند که سربازان این تیپ غزه را «برای سازماندهی مجدد صفوف خود و نفس‌گیری» ترک کردند.

تصمیم خروج تیپ گولانی از غزه خروج چتربازان و نیروهای زرهی از نوار غزه نیز به دنبال داشت.

آمار ارتش اشغالگر حاکی از زخمی شدن ۷۸۴ افسر و سرباز از آغاز تهاجم زمینی به نوار غزه در ۲۷ اکتبر بوده‌است، در حالی که رسانه‌های عبری تعداد مجروحان ارتش را حدود ۵۰۰۰ نفر تخمین زده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی