افشاگری روزنامه لبنانی از تصمیم موساد/ پیام های امنیتی موساد لو رفت

کدخبر: ۶۱۷۳۹۲
اقتصادنیوز : روزنامه الدیار لبنان فاش کرد که این کشور پیام‌های امنیتی را درباره تصمیم موساد برای ترور سه مسئول فلسطینی در خاک لبنان دریافت کرده‌است.
 افشاگری روزنامه لبنانی از تصمیم موساد/ پیام های امنیتی موساد لو رفت

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، روزنامه الدیار لبنان به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: لبنان پیام‌های امنیتی را درباره تصمیم وساد برای ترور سه مسؤول فلسطینی در خاک لبنان دریافت کرده‌است. در رأس این لیست صالح العاروری، معاون رئیس دفتر حماس قرار دارد. دو مسؤول دیگر نیز اسامه حمدان، سخنگوی العاروری و زیاد نخاله، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین هستند.

خبر مرتبط
شکاف عمیق روابط نتانیاهو و موساد/ لغو سفر رئیس موساد به قطر

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای از مخالفت نخست‌وزیر اسرائیل با پیشنهاد رئیس سازمان اطلاعات خارجی این رژیم (موساد) برای آغاز دور جدید مذاکرات غیر مستقیم با مقاومت فلسطین در دوحه پرده برداشتند.

به نوشته این روزنامه برنار ایمیه، رئیس دستگاه اطلاعات خارجی فرانسه طی سفر اخیر خود به بیروت نسبت به این خطرات هشدار داد.

این در حالی است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه وی را از پست خود برکنار کرده و نیکلاس لرنر را به جای وی گماشته‌است. این مساله شک و تردیدهایی را ایجاد می‌کند و نشان می‌دهد که احتمالا برکناری وی به دلیل فاش کردن این اطلاعات بوده‌است.

روزنامه الاخبار لبنان نیز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رهبری سیاسی حماس به قطر اطلاع داده که حق صحبت کردن درباره هیچ چیزی به جز پایان جنگ را ندارند.

روزنامه ایلاف عربستان نیز افزود که به رغم اینکه پایان جنگ میان رژیم صهیونیستی و حماس در نوار غزه همچنان دور از انتظار است، اما نشانه‌های جدیدی درباره احتمال توافق وجود دارد،‌ البته تغییری در موضع حماس را می‌طلبد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی