اتهام زنی جدید آمریکا علیه ایران

کدخبر: ۶۱۷۴۷۳
اقتصادنیوز : آمریکا ادعا کرده که ایران «عمیقا» در حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری دریای سرخ «دخیل» است.
 اتهام زنی جدید آمریکا علیه ایران

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، کاخ سفید  مدعی شد که ایران «عمیقاً در برنامه‌ریزی عملیات‌های انصارالله یمن علیه کشتی‌های تجاری دریای سرخ نقش داشته و اطلاعاتی که در اختیار حوثی‌های یمن قرار داده، برای هدف قرار دادن کشتی‌ها حیاتی بوده است».

به نوشته رویترز، حوثی‌ها که می‌گویند حملاتشان در حمایت از فلسطینی‌های تحت محاصره اسرائیل در غزه است، کشتی‌های تجاری در دریای سرخ را با هواپیماهای بدون سرنشین و موشک هدف قرار داده و آن‌ها را مجبور به تغییر مسیر و انتخاب راه‌های طولانی‌تر در اطراف جنوب آفریقا کرده‌اند.
خبر مرتبط
واکنش مکرون به ناآرامی های دریای سرخ!

اقتصادنیوز :رئیس جمهوری فرانسه مدعی شد «تهدید آزادی حمل‌ونقل دریایی» مساله‌ای «غیرقابل مسامحه» است.

آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد: «ما می دانیم که ایران عمیقا در برنامه‌ریزی عملیات علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ نقش داشته است. این با حمایت مادی طولانی‌مدت ایران و تشویق اقدامات بی‌ثبات‌کننده حوثی‌ها در منطقه مطابقت دارد». واتسون گفت: «این چالشی بین‌المللی بوده که نیازمند اقدام جمعی است».

ایران دست داشتن در حملات حوثی‌ها در دریای سرخ را رد می‌کند.

هفته گذشته ایالات متحده یک ائتلاف دریایی شامل 20 کشور را با هدف کمک به محافظت از کشتی ها در برابر حملات در دریای سرخ اعلام کرد. برخی از کشورهای درگیر گفته اند که عملیات حفاظت از ترافیک تجاری به عنوان بخشی از توافقنامه های دریایی موجود خواهد بود.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی