هشدار گاردین به اسرائیل درباره کارزار ترور رهبران حماس

کدخبر: ۶۱۷۵۱۷
اقتصادنیوز: گاردین به اسرائیل درباره کارزار ترور رهبران حماس هشدار داد.
هشدار گاردین به اسرائیل درباره کارزار ترور رهبران حماس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنام روزنامه گاردین نوشته است: «کمپین جهانی اسرائیل برای ترور رهبران حماس احتمالا ناکارآمد و بیهوده است و در عین حال تاثیر معکوس دارد.»

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اولین بار این استراتژی جدید را دو هفته پس از شروع عملیات طوفان‌الاقصی در هفتم اکتبر (پانزدهم مهر) توسط جنبش حماس، اعلام کرد.

مقامات صهیونیستی به خبرنگاران گفتند که با طرح عملیاتی جدید قصد دارند رهبران ارشد جنبش حماس را هدف قرار دهند.

نتانیاهو در ماه گذشته میلادی طی یک کنفرانس مطبوعاتی به سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) دستور داد که «تمامی رهبران حماس هر جا که هستند، ترور شوند.» اوایل ماه دسامبر هم یک فایل صوتی از «رونن بار» رئیس سرویس امنیت عمومی (شاباک) افشا شد که در گفت‌وگو با نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی می‌گوید «رهبران حماس در غزه، کرانه باختری، لبنان، ترکیه، قطر و هر جایی باید کشته شوند. چند سالی طول خواهد کشید اما ما به این مکان‌ها خواهیم رفت تا این کار را انجام دهیم.»

گاردین: کارزار اسرائیل برای ترور رهبران حماس، «نتیجه معکوس» دارد

​از سمت چپ دیوید بارنیا، بنیامین نتانیاهو و رونن بار

طبق نوشته روزنامه گاردین، تحلیلگران می‌گویند: «در حال حاضر به سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل دستور داده شده تا رهبران حماس در غزه را به قتل برسانند.» ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرده که در حال نزدیک شدن به «یحیی سنوار» رهبر حماس در غزه است.

«یوسی مِلمَن» خبرنگار و نویسنده‌ای که به مدت چندین دهه مسائل مربوط به سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را پوشش می‌داد، گفت: استراتژی ترور هیچ چیز را حل‌وفصل نمی‌کند. جامعه اطلاعاتی اسرائیل عاشق ترور است و آن‌ها اکنون شرمنده هستند و تحقیر شده‌اند و می‌خواهند خود را نجات دهند.

وی افزود: «فتحی شقاقی» دبیرکل حزب جهاد اسلامی فلسطین در سال ۱۹۹۵ و هم‌چنین بنیانگذار جنبش حماس در سال ۲۰۰۴ توسط موساد کشته شدند اما ترور لزوما عامل بازدارنده‌ای نیست. حزب‌الله همچنان زنده است و مبارزه می‌کند.

روزنامه گاردین با چند تن از افرادی که طی پنجاه سال گذشته هدف ترور قرار گرفته‌اند، مصاحبه کرده است. تمامی این افراد می‌گویند که تلاش‌های سرویس‌های رژیم صهیونیستی صرفا باعث «تقویت» جنبش‌ها و گروه‌های آنها می‌شوند و «تاثیر معکوس» خواهد داشت.

در این میان «توفیق تیراوی» رئیس سابق جنبش فتح که در دهه ۱۹۷۰ فعال بود، گفت: این مسئله عامل بازدارنده برای ما نبوده و باعث شده که بیشتر مبارزه کنیم.

به طور کلی، رژیم صهیونیستی در دهه ۱۹۸۰ به کارزار ترور خود ادامه داد اما خود مقامات سابق موساد نیز اکنون اذعان می‌کنند که شاید این اقدامات «اشتباه» بوده است.

در حال حاضر نبردهای زمینی بین مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر در مناطق مختلف نوار غزه، در سایه بمباران مستمر رژیم صهیونیستی علیه اهداف غیرنظامی وارد هفتاد و هشتمین روز خود شد؛ اما این درحالیست که در ادامه تحولات میدانی، مقاومت فلسطین با نفوذ نیروهای اشغالگر به چندین منطقه در نوار غزه، مقابله و خساراتی را در جبهه‌های مختلف درگیری به اشغالگران وارد کرد و هدف قرار دادن مراکز نظامی صهیونیست‌ها در شمال و مرکز نوار غزه را مستند کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی