لشکرکشی هند به دریای عرب

کدخبر: ۶۱۸۱۵۹
​ اقتصادنیوز : وزارت دفاع هند اعلام کرد که نیروی دریایی هند ناوشکن‌هایی با موشک‌های هدایت شونده را در دریای عرب مستقر کرده است.
لشکرکشی هند به دریای عرب

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: سه ناوشکن رادارگریز نیروی دریایی هند در مناطق مختلفی در دریای عرب و با هدف حفظ موضع بازدارندگی و با توجه به حملات اخیر در این منطقه مستقر شده‌اند. در این استقرار همچنین از گشت هوایی-دریایی برای تسلط بر اوضاع استفاده می‌شود.

خبر مرتبط
افسار آمریکا در دست هند/ چگونه جنگ در اوکراین معادلات را به نفع دهلی نو تغییر داد؟

اقتصادنیوز: طرح های سرکوب گرایانه هند خارج از مرزهای این کشور با سکوت ایالات متحده همراه بوده، ناظران درباره چرایی اش به مشارکت استراتژیک و راهبردی دو بازیگر در قاب معادلات حاکم بر جهان اشاره کرده و می گویند، هند از تحولات کنونی به نفع خود فرصت سازی کرده و در سکوت به ساکت کردن مخالفانش ادامه می دهد.

به نقل از شبکه خبری الجزیره، حمله ۲۳ دسامبر ۲۰۲۳ علیه کشتی حامل مواد شیمیایی MV Chem Pluto در اقیانوس هند در حالی انجام شده که نیروی ویژه تحت رهبری آمریکا به دنبال مقابله با تهدیدهای مشابه برای حمل و نقل دریایی در دریای سرخ است.

نیروی دریایی هند همچنین اعلام کرد که تحقیقات درباره حمله به این کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در حال انجام است.

وزارت دفاع هند در ادامه بیانیه خود آورده است، ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که این حمله به واسطه پهپاد بوده است اما تحلیل‌های بعدی برای مشخص کردن علت دقیق این حمله نیاز است.

از اکتبر سال جاری میلادی و در پی واکنش خصمانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی به عملیات طوفان الاقصی از سوی حماس، ارتش یمن حملاتش را به کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ تشدید کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی