حمله حماس به نیروهای اسرائیلی در تونلی در غزه

کدخبر: ۶۱۸۱۶۹
اقتصادنیوز: مقاومت فلسطین از شکار یک تیم نظامی اسرائیل با انفجار دهانه یک تونل در غزه خبر داد.
حمله حماس به نیروهای اسرائیلی در تونلی در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: مجاهدان ما با انفجار دهانه یک تونل در شرق اردوگاه «البریج» در مرکز نوار غزه یک تیم نظامی صهیونیست را هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
اسرائیل نگران تونل‌های حزب‌الله لبنان شد؟

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل نگران این است که حزب‌الله شبکه تونلی پیشرفته‌تری از تونل‌های جنبش حماس در غزه ایجاد کند.

طبق این بیانیه، در این عملیات تیم نظامی صهیونیست متشکل از هشت نفر هدف قرار گرفته و اعضای آن کشته و مجروح شدند.

در همین راستا، سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی نیز اعلام کرد: مجاهدان ما محل تجمع نظامیان رژیم اشغالگر در منطقه «جحر الدیک» در مرکز نوار غزه را با شلیک چند خمپاره در هم کوبیدند.

همزمان ارتش رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته و در جریان نبردهای زمینی در محورهای مختلف نوار غزه ۴۳ نظامی آن مجروح شده‌اند.

سرایا القدس صبح امروز نیز در بیانیه ای اعلام کرد که مجاهدان آن از ساعات اولیه صبح امروز با نیروهای ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی که به محورهای شرق و شمال شهر خان یونس یورش برده بودند، درگیر شدند.

این بیانیه اضافه کرد که رزمندگان سرایا القدس با استفاده از گلوله های ضد تانک، مسلسل و خمپاره با ارتش رژیم صهیونیستی به شدت درگیر شده و ادوات و نیروهای آنها را هدف قرار داده‌اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی