آمریکا حمله پهپادی به کشتی تجاری در سواحل هند را به ایران منتسب کرد

کدخبر: ۶۱۸۱۷۴
اقتصادنیوز: آمریکا حمله پهپادی به کشتی تجاری در سواحل هند را به ایران منتسب کرد، ادعایی که از سوی ناصر کنعانی مردود و بی‌ارزش خوانده شد.
آمریکا حمله پهپادی به کشتی تجاری در سواحل هند را به ایران منتسب کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، «اتهام‌زنی آمریکا بی‌پایان است»: این را سخنگوی وزارت امور خارجه ناصر کنعانی روز دوشنبه در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس و در واکنش به ادعای وزارت دفاع آمریکا که ایران را دخیل در حمله پهپادی به کشتی تجاری در سواحل هند خوانده، بیان کرد.

خبر مرتبط
وقوع یک حادثه در دریای سرخ/توصیه مرکز تجارت دریایی بریتانیا به کشتی‌ها

اقتصادنیوز: مرکز تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرد گزارشی از حادثه در ۵۰ مایل دریایی الحدیده دریافت کرده و ه کشتی‌ها توصیه کرد با احتیاط عبور کنند.

این دیپلمات ارشد ایرانی دولت آمریکا را به دلیل حمایت‌های بیشمار از رژیم صهیونیستی در جنگ کنونی در غزه که بیش از ۲۰ هزار شهید به همراه داشته بزرگ‌ترین متهم خواند و این دولت را در جایگاهی ندانست که به دیگر طرف‌ها در منطقه و خارج از آن اتهام وارد کند. ادعاهایی که از نظر ناصر کنعانی در راستای انحراف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم اسرائیل مطرح می‌شود. 

خبر مرتبط
هشدار صریح یمن درباره گسترش ائتلاف دریای سرخ/ کوتاه نخواهیم آمد

اقتصادنیوز: وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن گفت: هر اندازه ائتلاف دریایی در منطقه دریای سرخ گسترده شود اهداف و دایره نیروهای مسلح ما نیز گسترده‌تر خواهد شد.

در ادامه هدف قرار گرفتن کشتی‌های تجاری رژیم صهیونیستی در دریای سرخ که همزمان با حملات این رژیم به غزه انجام شد و یمنی‌ها مسؤولیت آن را بر عهده گرفتند، این بار این کشتی تجاری که عنوان شده مرتبط با رژیم اسرائیل است، هدف قرار گرفت.

شنبه دوم دی ماه مرکز تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد که یک پهپاد در ۲۰۰ مایل دریایی منطقه وراوال هند به یک کشتی اصابت کرده و باعث آتش‌سوزی در آن شده است. یک روز بعد پنتاگون از هدف قرار گرفتن یک کشتی تجاری مرتبط با اسرائیل با یک «پهپاد تهاجمی که از ایران پرتاب شده» خبر داد. آنگونه که وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد در این حمله هیچ یک از خدمه یا سرنشینان کشتی مجروح نشدند و آتش‌سوزی حاصل از این حمله نیز مهار شد.

خبر مرتبط
فوری/ حمله پهپادی به یک کشتی در سواحل هند

اقتصادنیوز : اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس وابسته به نیروی دریایی این کشور امروز شنبه از هدف قرار گرفتن یک کشتی در سواحل هند خبر داد.

 این کشتی تجاری که با پرچم لیبریا در حال حرکت است، متعلق به شرکتی ژاپنی است که از سوی شرکتی هلندی مورد استفاده قرار می‌گیرد و روزنامه «وال استریت ژورنال» هم اعلام کرده که این شرکت هلندی با یک تاجر بزرگ اسرائیلی مرتبط است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی