حمله موشک‌های کروز اوکراینی به یک کشتی روسی

کدخبر: ۶۱۸۲۱۶
اقتصادنیوز: اوکراین اعلام کرد که یک کشتی روسی را در شبه جزیره کریمه هدف قرارداده است.
حمله موشک‌های کروز اوکراینی به یک کشتی روسی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، موشک‌ های کروز اوکراین به کشتی بزرگ نووچرکاسک برخورد کرده و به آن آسیب رسانده است. کرملین هم اعلام کرد که سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه رییس جمهور این کشور را درباره این حمله مطلع کرده است.

خبر مرتبط
اقدام اوکراین برای جذب نیروهای جدید/سن خدمت سربازی کاهش می‌یابد؟

اقتصادنیوز: دولت اوکراین پیشنهاد کاهش سن خدمت سربازی از 27 سال به 25 سال را مطرح کرده است.

در همین حال یوری ایهنات، سخنگوی نیروی هوایی اوکراین هم با اعلام اینکه در این حمله از موشک‌ های کروز استفاده شده ادعا کرد که پس از این حملات احتمال اینکه این کشتی روسی همچنان بتواند به فعالیت خود ادامه بدهد، پایین است!

ارتش اوکراین ادعا می‌ کند که با حمله به این کشتی روسی در فئودوسیا اجازه پیشروی و تصرف بیشتر در امتداد سواحل دریای سیاه را به دشمن خود نداده است!

خبر مرتبط
سودای نافرجام کرملین/ جنگ در اوکراین پایان پوتین را کلید زد!

اقتصادنیوز: بسیاری از ناظران بر این باورند که روسیه تحت رهبری پوتین بازنده اصلی جنگ در اوکراین خواهد بود، آنها با اشاره به ارتش شکسته خورده روسیه و وضعیت اقتصادی بی ثبات این کشور معتقدند که تداوم این ماجراجویی به بهای پایان پوتین خواهد بود.

این مقام ارشد اوکراینی البته اشاره نکرده که از چه نوع موشک کروزی برای این حملات استفاده شده است. بریتانیا و فرانسه از جمله کشورهایی هستند که این نسل از موشک ها را در اختیار اوکراین قرار داده‌ اند.

فرماندار کریمه که توسط روسیه منصوب شده است اعلام کرد که دست‌ کم یک نفر در اثر این حملات کشته و ۴ نفر هم زخمی شده‌ اند.

به اذعان شبکه تلویزیونی یورو نیوز ضدحمله اوکراینی‌ها دستاورد چندانی به همراه نداشته و اقدامات این کشور نتوانسته چندان روسیه را به عقب براند.

پس از انجام این عملیات، ولودیمیر زلنکسی رییس جمهوری اوکراین در اظهاراتی ادعا کرد که هیچ مکان امنی برای «اشغالگران» در اوکراین وجود نخواهد داشت!

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی