تلاش اسرائیل برای آتش‌بس در غزه/ یک هیات اسرائیلی وارد قاهره شد

کدخبر: ۶۱۸۲۲۳
اقتصادنیوز: یک منبع مصری اعلام کرد یک هیات اسرائیلی برای بررسی موضع حماس درباره آتش‌بس وارد قاهره شد.
تلاش اسرائیل برای آتش‌بس در غزه/ یک هیات اسرائیلی وارد قاهره شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک منبع آگاه مصری گزارش داد که یک هیات اسرائیلی برای بررسی موضع جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی در خصوص انعقاد توافقنامه آتش بس جدید مبنی بر تبادل اسرای اسرائیلی با اسرای فلسطینی وارد قاهره شده است.

خبر مرتبط
پیشنهاد جدید مصر برای آتش‌بس در غزه

اقتصادنیوز:مصر شنبه شب پیشنهاد یک توافق سه مرحله‌ای را به حماس و اسرائیل داده است که شامل ۱۴ روز آتش بس می‌شود.

این منبع که نامش فاش نشد به العربی الجدید گفت: «هیئت اسرائیلی که از قاهره بازدید کردند، مسئول پرونده افراد مفقود و اسرا در رژیم اسرائیل بود.»

او توضیح داد که «مأموریت این هیئت بررسی موضع حماس در مورد سناریو‌های پیشنهادی برای آتش بس، از جمله معامله تبادل اسرا بود.»

خبر مرتبط
هیئت ارسالی جهاد اسلامی به پایتخت مصر رسید/جنگ غزه محور گفت‌وگوهای دو طرف

اقتصادنیوز: هیئتی از جنبش جهاد اسلامی فلسطین به ریاست دبیرکل این جنبش وارد پایتخت مصر شد.

این منبع خاطرنشان کرد که هیئت اسرائیلی علاقه‌مند بود بداند که آیا موضع حماس جزئیات پیشنهادات آتش بس را رد می‌کند تا در صورت ضرورت اصلاحیه‌ها مورد بحث قرار گیرد.

این منبع خاطرنشان کرد: «پیشنهاد مصر که شامل دو مرحله از مذاکره است، از سوی حماس قاطعانه رد نشد، زیرا شامل دو اصل مشخص شده توسط حماس بود یعنی عدم مذاکره زیر آتش و آتش بس کامل و به دنبال آن عقب نشینی نیرو‌های اسرائیلی از سرزمین‌هایی که به آن وارد شده بودند. «این منبع فاش کرد که «دو

خبر مرتبط
حماس: نتانیاهو برای ماندن در قدرت به جنگ ادامه می‌دهد!/آتش بس را نمی‌پذیریم

اقتصادنیوز: رئیس اداره روابط ملی جنبش حماس در خارج از فلسطین یکشنبه شب گفت: دشمن دیگر توان تحمل تلفات ندارد، اما نتانیاهو از ارتش اسرائیل استفاده می‌کند تا مدت بیشتری در قدرت بماند.

به گفته این منبع، موضوع آتش بس در نوار غزه در حال حاضر فریز شده و در انتظار موضع گیری جدید از سوی طرف اسرائیلی است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز دوشنبه در یک سخنرانی در جلسه پرتنش کنست رژیم صهیونیستی با حضور خانواده‌های اسرای اسرائیلی در غزه گفت: اسرائیل جنگ غزه را متوقف نخواهد کرد.

نتانیاهو در نشست حزب لیکود پیش از نشست کنست نیز گفته بود که جنگ غزه «طولانی خواهد بود و به پایان نزدیک نیست... ما تا پایان ادامه خواهیم داد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    فوری/ حادثه برای بالگرد رئیسی + گزارش لحظه به لحظه