سلاح‌های آمریکایی در دست سربازان روسی/ روسیه تحریم‌ها را دور زد

کدخبر: ۶۱۸۲۴۴
اقتصادنیوز: به ادعای یک رسانه روسی سربازان روسیه به رغم تحریم‌های وضع‌شده علیه این کشور در حال استفاده از تجهیزات نظامی ساخت غرب در جنگ اوکراین هستند.
سلاح‌های آمریکایی در دست سربازان روسی/ روسیه تحریم‌ها را دور زد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یک رسانه روسی در گزارشی که سه‌شنبه منتشر شده ادعا کرده که علی‌رغم تحریم‌های وضع‌شده علیه روسیه سربازان روسی در حال استفاده از تجهیزات نظامی ساخت غرب در جنگ اوکراین هستند.

خبر مرتبط
ارتش روسیه کنترل کامل این شهرِ اوکراین را در دست گرفت

اقتصادنیوز: ارتش روسیه شامگاه دوشنبه از کنترل کامل شهر مارینکا در دونتسک اوکراین خبر داد.

ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و متحدان آنها بعد از آغاز جنگ اوکراین تحریم‌های سنگینی برای صادرات کالاها و تجهیزات ساخت غرب به روسیه وضع کرده‌اند.

با وجود این، وب‌سایت روسی «Important Stories» در یک گزارش تحقیقی روز سه‌شنبه مدعی شد که برخی از تک‌تیراندازهای روسیه‌ای در خط مقدم جنگ در اوکراین از دوربین‌های تفنگ آمریکایی استفاده می‌کنند.

خبر مرتبط
روسیه :آماده حمله به هر پایگاه نظامی خارجی در اوکراین هستیم

اقتصادنیوز : «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه ضمانت امنیتی اوکراین که از سوی اتحادیه اروپا مطرح شد را یک کاغذ پاره بی‌مصرف خواند و گفت که مسکو آماده حمله به هر پایگاه نظامی خارجی است که در اوکراین ایجاد شود.

این رسانه به چندین ویدئوی یوتیوب استناد کرده که نظامیان روسی را در حال استفاده از این تجهیزات نشان می‌دهد. در یکی از این ویدئوها یک تک‌تیرانداز روس می‌گوید که سلاح او به دوربین «لئوپولد» مجهز است. «لئوپولد و استیونز» نام یک شرکت آمریکایی سازنده تجهیزات بصری است.

در ویدئوی دیگر، تک‌تیراندازهای روسیه‌ای از دوربینی استفاده می‌کنند که روی آن نشان تجاری شرکت «نایت‌فورس» حک شده است. نایت‌فورس هم یکی دیگراز شرکت‌های سازنده تجهیزات نظامی در ایالت جورجیای آمریکا است.

  «Important Stories»  با استناد به داده‌های گمرک مدعی شده بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ نزدیک به ۱۶ میلیارد روبل دوربین تفنگ (معادل ۱۷۳ میلیارد دلار) وارد روسیه شده است.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.

روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرده است.

به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی