کی‌یف مجبور به عقب‌نشینی شد/ مارینکا دیگر وجود ندارد

کدخبر: ۶۱۸۲۴۷
اقتصادنیوز: فرمانده کل ارتش اوکراین سه‌شنبه تایید کرد که نظامیان این کشور از شهر کلیدی «مارینکا» عقب‌نشینی کرده و در حومه آن مستقر شده است.
کی‌یف مجبور به عقب‌نشینی شد/ مارینکا دیگر وجود ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، زالوژنی در کی‌یف به خبرنگاران گفت: ما به حومه مارینکا رفته‌ایم و در برخی مناطق در پشت حریم این شهر مستقر شده‌ایم.

وی افزود: ما از هر قطعه از خاکمان حفاظت کرده و جان سربازانمان بیشترین اهمیت را برای ما دارد.

خبر مرتبط
رایزنی جدید برلین و کی یف برای تضمین‌های امنیتی

اقتصادنیوز: اوکراین و آلمان دور چهارم رایزنی‌ها درباره توافق دو جانبه تضمین‌های امنیتی برای کی‌یف را برگزار کردند.

زالوژنی اظهار کرد که روس‌ها «خیابان به خیابان» مارینکا را از بین برده‌اند و این شهر «دیگر وجود ندارد» و «در آنجا چیزی وجود ندارد که باعث خشم عمومی شود.»

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه دوشنبه در نشستی خبری به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گزارش داد: در جریان عملیات حمله، یگان‌ها از گروه نیروهای جنوبی، منطقه مارینکا را به طور کامل آزاد کردند.

خبر مرتبط
خبر بد مشاور زلنسکی درباره بودجه کی یف

​ اقتصاد نیوز :یکی از مشاوران رئیس جمهوری اوکراین به پالتیکو گفت که دولت کی‌یف با کمبود شدید پول مواجه است و منابع مالی آن پس از ماه دسامبر به طور کامل تمام می‌شود.

پوتین ضمن تبریک به شویگو اظهار داشت: این یک موفقیت است. قدردان همه نیروها و رزمندگانی که در زمان‌ها و مراحل مختلف در عملیات آزادسازی مشارکت داشتند، هستیم.

رئیس‌جمهوری روسیه اطمینان داد که کنترل مارینکا به نیروهای روسیه این امکان را می‌دهد تا مواضع اوکراینی از دونتسک را بیشتر به عقب برانند.

خبر مرتبط
دستان خالی کی یف و مسکو؛ برنده پنهان جنگ اوکراین؟

اقتصادنیوز: با تداوم جنگ روسیه و اوکراین، گمانه زنی ها درباره برنده نهایی این نبرد افزایش یافته است. این در حالی است که کی یف از موضع تدافعی خارج شده و به سان مسکو از رویکرد تهاجمی پیروی می کند. یکی از تحلیلگران برجسته آمریکایی با انتشار مقاله ای هیچکدام از این دو بازیگر را پیروز میدان نمی داند و بر این باور است که آمریکا تا به امروز برنده این رویارویی است.

مارینکا در اطراف شهر دونتسک قرار دارد و نیروهای اوکراینی از این شهر برای گلوله باران پایتخت جمهوری خلق دونتسک استفاده می‌کردند.

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» پیشتر گزارش داده بود که پیشروی‌های اخیر روسیه در نزدیکی آودیوکا و همچنین در اطراف شهرهای دیگر مانند کوپیانسک، باخموت و مارینکا شاهد دیگری است که نشان می‌دهد روسیه قاطعانه ابتکار عمل را در بیشتر میدان‌های نبرد با اوکراین به دست گرفته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی