حامیان فلسطین «مک دونالدز» را در مالزی تحریم کردند

کدخبر: ۶۱۸۹۷۳
اقتصادنیوز: رستوران‌ زنجیره‌ای «مک دونالدز» که به حمایت از اسرائیل متهم است، در مالزی متحمل زیان مالی شده به همین دلیل به دنبال شکایت قضایی است.
حامیان فلسطین «مک دونالدز»  را در مالزی تحریم کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شعبه مالزی رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالدز می‌گوید به خاطر جنبش هواداران فلسطین که حامیان رژیم صهیونیستی را تحریم می‌کند، دچار ضرر و زیان مالی شده و از این جنبش شکایت کرد. 

به گزارش رویترز، مک دونالدز مالزی این جنبش را به «اظهارات دروغ و افترا آمیز» در صفحات مجازی متهم کرد و خواستار خسارتی بالغ بر یک میلیون دلار شد. 

مک دونالدز مالزی می‌گوید این جنبش مردم را به عدم مراجعه به رستوران‌هایش تحریک کرده که منجر به از دست دادن سود، کوتاه کردن ساعات کاری و تعدیل نیرو شده است.

گفتنی است، حامیان فلسطین از مدت‌ها پیش جنبشی را شکل داده‌اند که شرکت‌های حامی رژیم صهیونیستی را تحریم می‌کند. این جنبش از زمان آغاز جنگ غزه با استقبال بی‌سابقه‌ای رو به رو شده است و مردم به ویژه در کشور‌های مسلمان، از شرکت‌هایی که به هر نحوی از رژیم صهیونیستی حمایت کرده باشند، خرید نمی‌کنند.مالزی نیز کشوری با اکثریت مسلمان است که مردم آن حامی سرسخت فلسطین هستند. 

شایان ذکر است که در ماه اکتبر، یک شعبه مک دونالدز در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد به سربازان ارتش رژیم صهیونیستی وعده‌های غذایی رایگان می‌دهد. رسانه‌ها می‌گویند از آن زمان، برخی برند‌های غربی به ویژه این رستوران هدف کمپین تحریمی هوادان فلسطین قرار گرفته‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی