سفر یک هیئت امنیتی اسرائیل به قاهره

کدخبر: ۶۱۹۴۰۰
اقتصادنیوز: یک هیئت امنیتی اسرائیلی قرار است امروز وارد قاهره شود تا مرحله جدیدی از تبادل اسیران با جنبش حماس را بررسی کند.
سفر یک هیئت امنیتی اسرائیل به قاهره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع نزدیک به این مذاکرات به سایت الشرق گفتند، مذاکرات بر این متمرکز است که جنبش حماس ۴۰ اسیر اسرائیلی سالخورده، بیمار، زخمی، زن و افراد کمتر از ۱۸ سال را آزاد کند و در مقابل چند صد اسیر فلسطینی آزاد شوند و آتش بس به صورت کامل در نوار غزه برای مقطع زمانی ۲۱ تا ۳۰ روز برقرار شود.

این منابع اعلام کردند که در این مذاکرات عقب نشینی یگان‌هایی از ارتش رژیم صهیونیستی از مرکز نوار غزه به مرزها و افزایش مقادیر مواد غذایی، سوخت و دارو که وارد نوار غزه می‌شود و بازگشت تعدادی از آوارگان به مناطقشان در شمال نوار غزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این منابع گزارش دادند که مذاکرات در حال بررسی مشخصات اسرای فلسطینی است که اسرائیل آنها را آزاد خواهد کرد و پس از این دور، مذاکراتی بر سر "توافق جامع" برای آزادی همه اسرای اسرائیلی در ازای تعداد توافق شده درمورد اسیران فلسطینی انجام خواهد شد.

منابع توضیح دادند، توافقی که مورد مذاکره قرار خواهد گرفت شامل اسرای برجسته فلسطینی نمی‌شود که آزادی آنها در آخرین مرحله مورد مذاکره قرار می‌گیرد، مانند مروان برغوثی، عضو کمیته مرکزی فتح، احمد سعادت، دبیرکل جبهه مردمی آزادی فلسطین و رهبران برجسته حماس در زندان‌ها مانند عبدالله برغوثی، حسن سلامه، عباس السید، ابراهیم حامد و دیگران.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی