اعتصاب سراسری در کرانه باختری

کدخبر: ۶۱۹۸۳۱
اقتصادنیوز : امروز چهارشنبه در سوگ از دست دادن شهید صالح العاروری، رهبر ملی و معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، اعتصاب همه جانبه در تمامی شهرها و شهرستان‌های کرانه باختری برگزار شد.
اعتصاب سراسری در کرانه باختری

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مغازه‌ها، بازارهای تجاری، دانشگاه‌ها، بانک‌ها و مؤسسات در پاسخ به فراخوان گروه‌ها و نیروهای اسلامی و ملی در کرانه باختری که در پی ترور العاروری و تعدادی از هم‌رزمانش در ضاحیه جنوبی بیروت، پایتخت لبنان عزای عمومی و اعتصاب همه جانبه اعلام کردند، درهای خود را بستند.

​شبکه الجزیره گزارش داد امروز فلسطین شاهد اعتصاب عمومی در سوگ صالح العاروری است که شب گذشته بر اثر حمله رژیم اشغالگر به ساختمانی در حومه جنوبی بیروت به شهادت رسید.

این اعتصاب پس از ان انجام شده که احزاب ملی و اسلامی فلسطین پس از شهادت العاروری خواستار اعتصاب عمومی همه جانبه و پاسخگویی به ترور از همه میادین شدند و شب گذشته و بامداد امروز در بسیاری از شهرها و اردوگاه‌های کرانه باختری راهپیمایی‌هایی در محکومیت این ترور برگزار شد.

پس از ترور شهید العاروری شهرهای مختلف کرانه باختری نیز صحنه تظاهرات فلسطینی‌ها بود. شهروندان فلسطینی در شهر رام‌الله به خیابان‌ها آمده و ترور این فرمانده مقاومت را محکوم کردند.

فلسطینی‌ها با راهپیمایی در خیابان‌های شهر رام‌الله در کرانه باختری و مقابل منزل صالح العاروری در زادگاهش در روستای عاروره در شمال رام‌الله تجمع کردند.

راهپیمایی دیگری نیز از اردوگاه جنین آغاز شد و حاضران در آن جنایت ترور العاروری و همراهانش در بیروت را محکوم کردند. در همین راستا، برخی شهرهای کرانه باختری نیز در محکومیت این جنایت بزدلانه امروز اعتصاب سراسری اعلام کردند.

پس از این حمله اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اسامی هفت شهید حمله رژیم صهیونیستی را اعلام کرد. هنیه در این باره گفت که صالح العاروری معاون رئیس دفتر سیاسی حماس، سمیر فندی (ابو عامر) و عزام الاقرع (ابو عمار) از فرماندهان گردان‌های القسام و محمود زکی شاهین، محمد الریس، محمد بشاشه و احمد حمود از اعضای حماس در حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت شهید شدند.

 

 

تیتر یک
کارگزاری مفید
صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی