هشدارجدی شاباک به نتانیاهو

کدخبر: ۶۲۱۸۷۳
اقتصادنیوز : شاباک به نخست وزیراسرائیل نسبت به تشدید تنش در کرانه باختری هشدار داد.
هشدارجدی شاباک به نتانیاهو

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دستگاه شاباک رژیم صهیونیستی به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به تشدید تنش در کرانه باختری به دلیل بیکاری و آزاد نکردن اموال بلوکه شده تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داد.

طبق گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو تاکنون نسبت به مطرح کردن این پرونده در کابینه هشدار داده است.

خبر مرتبط
شرط گانتس برای ترک کابینه جنگ نتانیاهو!

اقتصادنیوز: بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی گفت: ما به فعالیت در دولت تا زمانی که نیازی به ما وجود داشته باشد، ادامه می‌دهیم اما اگر شهروندان بخواهند این کابینه را ترک خواهم کرد.

نگرانی امنیتی ناشی از اجازه ندادن به کارگران فلسطینی برای ورود به اراضی اشغالی از زمان آغاز جنگ غزه و همچنین مخالفت تشکیلات خودگردان فلسطین با قبول اموال بعد از جدا کردن بخشی از آن توسط رژیم صهیونیستی که به غزه اختصاص داشت، است.

مسئولان شاباک تأکید کردند سناریوی ملموسی وجود دارد مبنی بر اینکه دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین سلاح خود را به سمت شهروندان اسرائیلی نشانه بگیرند.

با وجود این تهدیدات نتانیاهو هنوز این موضوع را در کابینه مطرح نکرده است. احتمالا تصمیم نتانیاهو به دلایل سیاسی است چراکه ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی و بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی با ورود کارگران فلسطینی و تحویل اموال به تشکیلات خودگردان فلسطین مخالف هستند.

خبر مرتبط
نزدیکان نتانیاهو دست به کار شدند/ کابینه جنگ به لیبرمن سپرده می شود؟

اقتصادنیوز : شخصیت‌های نزدیک به نخست وزیر اسرائیل درحال بررسی طرحی برای ادامه فعالیت کابینه جنگ در صورت استعفای بنی گانتس از کابینه هستند.

یک مسئول امنیتی اسرائیلی گفت: احتمالا خون زیادی ریخته شود و به دلایل سیاسی تلاش کافی برای ممانعت از آن نمی‌شود.

نهم ژانویه شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود: دستگاه‌های امنیتی بارها به نتانیاهو هشدار دادند که کرانه باختری در آستانه انفجار است. هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش و دیگر فرماندهان نظامی این هشدارها را دادند و تأکید کردند که این رژیم می‌خواهد با گشودن جبهه جدیدی در کرانه باختری در سایه جنگ غزه و درگیری‌های جبهه شمال وارد ماجراجویی شود.

نیروهای رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر با یورش‌های گسترده به مناطق فلسطین در کرانه باختری ۵۷۸۰ نفر را بازداشت کرده‌اند. صدها تن نیز شهید و زخمی شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • بررسی روند ۷ ساله نشان می دهد

   اقتصادنیوز: بررسی قیمت نسبی میان قند و شکر در هفت سال گذشته نشان می‌دهد قیمت نسبی میان این دو کالا حول میانگین نوسان…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی