در ملاقات السودانی و سالیوان چه گذشت؟

کدخبر: ۶۲۲۷۳۸
​ اقتصادنیوز : نخست وزیر عراق با مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مورد تدوین جدول زمانی پایان ماموریت ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در کشورش گفت‌وگو کرد.
 در ملاقات السودانی و سالیوان چه گذشت؟

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر در حاشیه شرکت در پنجاه و چهارمین نشست مجمع اقتصادی داووس با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کرد.

به گزارش وبگاه شبکه روسیا الیوم، در این بیانیه آمده‌است: «این نشست شاهد تایید آغاز کار کمیته دوجانبه بررسی حضور ائتلاف بین‌المللی در عراق بود که در سفر وزیر دفاع به ایالات متحده آمریکا در ماه اوت سال گذشته بر سر آن توافق شد. در این نشست همچنین درباره تدوین جدول زمانی پایان ماموریت ائتلاف بین‌المللی و گذار روابط دو جانبه به سمت روابط همه جانبه با کشورهای ائتلاف رایزنی شد.

خبر مرتبط
پافشاری اردوغان بر ادامه حمله به شمال عراق و سوریه

اقتصادنیوز: رئیس جمهور ترکیه خبر داد که ترکیه به عملیات نظامی در شمال سوریه و عراق ادامه می‌دهد.

در این بیانیه آمده‌است: «در این دیدار درباره دعوت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از نخست وزیر برای سفر به آمریکا و توافق برای تعیین تاریخ مشخص دیدار بین تیم‌های دو مقام صحبت شد.»

در این دیدار، السودانی هرگونه اقدام و پاسخ مستقیمی که حاکمیت عراق را نقض کند، به ویژه حمله اخیر آمریکا در بغداد را رد کرد و در عین حال بر آمادگی دولت برای مقابله با هرگونه حمله‌ای که عراق را هدف قرار دهد، تاکید کرد.

بر اساس این بیانیه، نخست وزیر عراق با اشاره به ناآرامی‌هایی که منطقه به دلیل تداوم جنگ تهاجمی غزه شاهد آن است، تاکید کرد: «ثبات در منطقه و تلاش برای محدود کردن گسترش درگیری با توقف جنگ نسل‌کشی آغاز می‌شود که مردم فلسطین را هدف قرار می‌دهد و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.»

وی اظهارات مورد تأکید خود درباره لزوم کار روی هر چیزی که حق فلسطینیان را برای زندگی با عزت در سرزمین‌شان تضمین می‌کند، تکرار کرد.

واشنگتن ۲۵۰۰ پرسنل نظامی در عراق و حدود ۹۰۰ پرسنل در سوریه در چارچوب ائتلاف موسوم به «ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با داعش» دارد که تشکیل آن در سال ۲۰۱۴ اعلام شد.

 

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی