مخالفت قاطعانه حماس با طرح دو دولتی

کدخبر: ۶۲۲۸۶۴
اقتصادنیوز : درپی مطرح شدن دوباره طرح موسوم به راه حل دو دولتی به عنوان راهی برای پایان دادن به درگیری بین فلسطینان واسرائیل از سوی محافل غربی، خالد مشعل رئیس جنبش حماس در خارج از فلسطین مخالفت قاطعانه این جنبش را با چنین راهی اعلام کرد.
 مخالفت قاطعانه حماس با طرح دو دولتی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، خالد مشعل در این باره اظهار داشت: غرب می‌گوید که نبرد هفتم اکتبر (۱۵ مهر) افقی را برای یک بینش سیاسی باز کرد و از این رو، بار دیگر به تبلیغ کالای قدیمی خود که راه حل دو دولتی است، باز گشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: «حماس اصطلاح راه حل دو دولتی را نمی‌پذیرد و آن را رد می‌کند، زیرا این راه حل به این معناست که ما یک کشور موعود داریم و باید طرف دیگر را که رژیم صهیونیستی است، به طور مشروع به رسمیت بشناسیم و این قاطعانه مردود است.

خبر مرتبط
آمادگی حماس برای توافق مهم درباره غزه

اقتصادنیوز : یکی از رهبران حماس آمادگی این جنبش را برای توافق درباره یک رویکرد ملی مشترک برای مدیریت نوار غزه پس از حملات اسرائیل اعلام کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خارج از فلسطین با اشاره به اینکه «پس از عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر ( ۱۵ مهر)، امید به تشکیل کشور فلسطینی از بحر تا نهر و از شمال تا جنوب در میان اکثریت فلسطینیان زنده شد»، تاکید کرد که مرزهای سال ۱۹۶۷ تنها یک پنجم فلسطین را شامل می‌شود بنابر این ملت فلسطین هرگز آن را نخواهد پذیرفت.

مشعل بیان کرد: اجماع فلسطینیان بر این است که ما از حق مشروع خود یعنی از بحر تا نهر و از «راس الناقوره» تا «ام رشراش» یا خلیج عقبه کوتاه نمی‌آییم و این حق ماست و ما از قدیم در این سرزمین بودیم و این رژیم اشغالگر است که از سال ۱۹۴۸ در این سرزمین به وجود آمده است.

درپی تشدید دامنه جنگ در نوار غزه برخی طرف‌ها و به ویژه کشورهای غربی حامی رژیم صهیونیستی بار دیگر طرح موسوم به راه حل «دو دولتی» را مطرح کرده‌اند.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه سه شنبه شب گفته بود: ما از راهکار دو دولتی برای پایان دادن به درگیری در خاورمیانه حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد صد و یکمین روز خود شده که از طرفی شمار شهدای شهروندان فلسطینی به حدود ۲۴ هزار نفر رسیده و از طرف دیگر رژیم صهیونیستی برای اولین بار در طول عمر ۷۵ ساله تاسیس جعلی خود ضربات سهمگینی از چهار گروه مقاومت اسلامی به طور همزمان دریافت کرده و در عین حال به هیچ یک از اهداف ادعایی خود دست نیافته است.

با گذشت بیش از ۱۰۰ روز از جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، حجم خودسانسوری نیز در ارتش رژیم صهیونیستی بسیار بالاتر رفته و خانوداه‌های نظامیان صهیونیست نیز از سرنوشت فرزندان اعزامی خود به نوار غزه اطلاع کمی دارند.

در این زمینه گاهی اتفاق افتاده است که یک خبرنگار و یا یک نظامی صهیونیست آماری ارایه می دهد و ولوله‌ای در سرزمین‌های اشغالی ایجاد می‌کند. همچون آماری که چندی پیش یک افسر صهیونیست درباره کشته‌های این رژیم در نوار غزه افشا کرد.​

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی