اسرائیل مجبور به توافق برای پایان جنگ خواهد شد

کدخبر: ۶۲۴۹۸۶
اقتصادنیوز: یک رسانه اسرائیلی یکشنبه شب درباره ناکامی‌های مقامات این رژیم برای آزادی اسرای‌شان در غزه نوشت: ناچار به موافقت با توافق برای توقف جنگ خواهیم بود.
اسرائیل مجبور به توافق برای پایان جنگ خواهد شد

به گزارش اقتصادنیوز ببه نقل از ایرنا، شمعون شیفر در مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت تاکید کرد که تل آویو در نهایت مجبور خواهد بود با توافقی که به پایان جنگ در غزه منجر خواهد شد، موافقت کند.

خبر مرتبط
خبر مهمی که قطر به اسرائیل داد/ حماس برای تبادل اسرای اسرائیلی شرط گذاشت

اقتصادنیوز: تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که قطر به تل‌آویو اطلاع داده که حماس مذاکرات تبادل اسرا را تعلیق کرده است.

در این مقاله آمده است: مذاکراتی پشت پرده در مورد مرحله بعد از جنگ و چگونگی خروج از این نبرد که عملا به پایان نزدیک شده، در جریان است.

این نویسنده اسرائیلی نوشته است: به نظر می‌رسد که ما در نهایت مجبور به موافقت با توافقی خواهیم بود که به توقف جنگ و بازگشت مردم غزه به خانه‌هایشان منجر خواهد شد.

خبر مرتبط
دست رد نتانیاهو به خانواده اسرای صهیونیست؛ جنگ را متوقف نمی‌کنیم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی میگوید که درخواستها برای توقف جنگ در قبال آزادی اسرای این رژیم در غزه را رد می‌کند.

شیفر اظهار کرد که این توافق شامل آزادی هزاران اسیر فلسطینی در مقابل آزادی اسرای اسرائیلی در غزه خواهد شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی