وحشت آمریکا از توان موشکی و پهپادی یمن

کدخبر: ۶۲۵۲۹۸
اقتصادنیوز : فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در سخنانی با اذعان به توان موشکی نیروهای مسلح یمن، از اصابت چند ثانیه‌ای این موشک‌ها به اهداف مورد نظر ابراز نگرانی کرد.
وحشت آمریکا از توان موشکی و پهپادی یمن

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «چالز برد فورد کوپر»، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین در گفت‌وگو با شبکه «سی‌بی‌اس» در این باره گفت: موشک‌ها و پهپادهای حوثی‌ها (انصارالله یمن) پس از پرتاب می‌توانند در عرض ۷۵ ثانیه به هدف خود اصابت کنند.

خبر مرتبط
شیوه‌های نوین ارتش یمن برای شناسایی کشتی‌های اسرائیلی

اقتصادنیوز: شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد ارتش یمن برای شناسایی کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ از شیوه‌های اطلاعاتی نوینی بهره برده است.

وی ضمن اذعان به توان نظامی نیروهای مسلح یمن افزود: ما تنها ۹ تا ۱۵ ثانیه فرصت داریم تا درباره ساقط کردن موشک یا پهپادها تصمیم بگیریم.

کوپر همچنین اذعان کرد: پیش از این هیچ طرفی کشتی‌های تجاری یا کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا را با موشک‌های بالستیک هدف قرار نداده بود.

کوپر در ادامه در تقلا برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های ارتش آمریکا و ائتلاف دریایی متجاوز آن در دریای سرخ و همچنین توجیه تجاوزات به یمن، سعی کرد که ایران را مقصر جلوه دهد.

وی با لفاظی علیه ایران مدعی شد: ایران از حوثی‌ها برای هدف قرار دادن ارتش آمریکا، حمایت اطلاعاتی می‌کند.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و درواقع معادلات آن را به هم ریخت.

 علی‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی