حمله یمن به یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ

کدخبر: ۶۲۵۶۶۸
اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن چهارشنبه شب تأیید کرد که نیروهای این کشور یک کشتی تجاری آمریکایی به مقصد بنادر فلسطین اشغالی را در دریای سرخ هدف قرار دادند.
حمله یمن به یک کشتی آمریکایی در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یحیی سریع افزود: دست به یک عملیات ویژه زدیم و در آن کشتی تجاری «کول» متعلق به آمریکا را هدف قرار دادیم.

وی افزود: این عملیات ساعاتی پس از حمله به ناو آمریکایی «یو اس اس گریول» انجام می‌شود.

خبر مرتبط
فوری/ حمله هوایی آمریکا و انگلیس به استان صعده یمن

اقتصادنیوز: منابع وابسته به جنبش انصارالله یمن شامگاه چهارشنبه از حمله هوایی مجدد آمریکا و انگلیس به استان صعده در شمال غربی یمن خبر دادند.

سریع گفت: کشتی تجاری آمریکایی رهسپار بنادر فلسطین اشغالی بوده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر  چهارشنبه نیز با اشاره به هدف قرار دادن ناو جنگی آمریکا در دریای سرخ اعلام کرد که همه ناوهای جنگی آمریکایی و انگلیسی شرکت کننده در تجاوز علیه یمن، در بانک اهداف نیروهای یمنی هستند.

وی گفت: نیروی دریایی ما موشک های دریایی به سمت ناو آمریکایی «یو اس اس گریولی» در دریای سرخ شلیک کرده است.

سریع افزود: همه ناوهای جنگی آمریکا و انگلیس در دریای سرخ و دریای عرب که در حمله به کشور ما مشارکت دارند، در بانک اهداف نیروهای ما هستد.

خبر مرتبط
هشدار انصارالله یمن به کشورهای اروپایی

اقتصادنیوز : انصارالله یمن ضمن هشدار به کشورهای اروپایی از بابت مشارکت در اقدام آمریکا علیه یمن در دریای سرخ، به آنها اطمینان داد که یمن قصد هدف قرار دادن تجارت اروپا را ندارد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن بیان کرد: در راستای حق دفاع مشروع از کشور و ملت و امت ما و تاکید بر تداوم حمایت یمن از فلسطین، ناوهای جنگی آمریکا و انگلیس هدف قرار خواهند گرفت.

سریع تاکید کرد: نیروهای ما بر تداوم ممانعت از حرکت کشتی های اسرائیلی یا کشتی هایی که عازم بنادر فلسطین اشغالی هستند تا زمان توقف جنگ در غزه و نیز رفع محاصره تاکید دارند.

آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی‌ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، به مواضع ارتش یمن حمله کرد. این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی