ارمنستان متحدش را رها کرد / چرخش ایروان به سمت آمریکا و فرانسه

کدخبر: ۶۲۵۸۹۸
اقتصادنیوز : نخست‌وزیر ارمنستان گفت که ایراوان دیگر به روسیه به عنوان شریک اصلی دفاعی و نظامی تکیه نداشته و باید به ایجاد روابط نزدیک‌تر با آمریکا و فرانسه بیندیشد.
 ارمنستان متحدش را رها کرد / چرخش ایروان به سمت آمریکا و فرانسه

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ارمنستان، یک جمهوری کوچک شوروی سابق که با گرجستان، آذربایجان، ایران و ترکیه هم مرز است، مدتهاست که به روسیه به عنوان یک متحد قدرت بزرگ متکی بوده است.

خبر مرتبط
نشست مهم میان آذربایجان و ارمنستان

اقتصادنیوز: در گشایشی تازه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، نشست تعیین حدود مرزی بین دو کشور روز چهارشنبه شروع به کار کرد.

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در پاسخ به سوالی درباره اصلاحات نیروهای مسلح به رادیو ارمنستان گفت: ما باید درک کنیم که واقعاً با چه کسی می‌توانیم روابط نظامی-فنی و دفاعی را حفظ کنیم. قبلاً این مشکل ساده بود زیرا چنین سؤالی وجود نداشت و هیچ مشکلی برای ایجاد مفهوم وجود نداشت. قبلاً ۹۵ تا ۹۷ درصد روابط دفاعی ما با فدراسیون روسیه بود. اکنون این نمی‌تواند به دلایل عینی و ذهنی ادامه داشته باشد. 

او گفت ارمنستان باید به این فکر کند که چه روابط امنیتی با آمریکا، فرانسه، هند و گرجستان ایجاد کند.

پاشینیان روسیه را به عدم حمایت از ارمنستان در عملیات نظامی جمهوری آذربایجان برای کنترل مجدد منطقه جداشده قره باغ کوهستانی متهم می‌کند، روسیه اما می گوید که ناکامی خود پاشینیان در مدیریت رقابت‌های پیچیده قفقاز جنوبی عامل شکست مبارزان ارمنی در قره‌باغ در سال ۲۰۲۳ بوده است.

آذربایجان فرانسه را متهم کرده است که بذر یک جنگ جدید را با ارسال تسلیحات به ارمنستان می‌پاشد که مورد استقبال آمریکا نیز هست.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی