ناو آمریکایی در مقابله با حمله نیروی دریایی یمن کم آورد

کدخبر: ۶۲۶۷۶۵
اقتصادنیوز : منابع خبری اعلام کردند که ناو آمریکایی در مقابله با سلاح به کار گرفته شده از سوی نیروی دریایی یمن ناکام مانده است.
 ناو آمریکایی در مقابله با حمله نیروی دریایی یمن کم آورد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر  ، خبرنگار المیادین در صنعا گزارش داد: کشتی انگلیسی پس از اینکه از سوی نیروی دریایی یمنی هدف قرار گرفت، آسیب دیده است.

بر اساس این گزارش، ناوهای آمریکایی در مقابله با نیروی دریایی یمن ناکام مانده اند.

خبر مرتبط
وقوع درگیری جدید در دریای سرخ/ یک کشتی باری انگلیسی هدف قرار گرفت

اقتصادنیوز : سازمان تجارت دریایی انگلیس بامداد سه‌شنبه از دریافت گزارش یک حادثه دریایی در نزدیکی سواحل استان الحدیده یمن خبر داد.

خبرنگار المیادین در صنعا اعلام کرد: سلاح نیروهای مسلح یمن می تواند هر هدفی را در دریای سرخ و عدن از هر نقطه یمن، نشانه برود. هدف قرار دادن کشتی های آمریکایی و انگلیسی به مثابه شکستن قواعد درگیری است که واشنگتن و لندن به دنبال تحمیل آن بر یمن هستند. با وجود حمله ها و سیستم رصد متجاوزان، نیروهای مسلح یمن اهداف مورد نظر را هدف قرار داده و کشتی ها را به شکل مستقیم هدف قرار دادند.

پیش از این یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: نیروی دریایی ما دو عملیات نظامی در دریای سرخ انجام داد که عملیات اول کشتی آمریکایی «استار نارسیا» را هدف قرارداد و عملیات دوم کشتی انگلیسی «مورنینگ تاید» را مورد اصابت قرار داد.

این بیانیه تصریح کرد که نیروی دریایی یمن در عملیات خود از تسلیحات و موشک‌های دریایی مناسب برای هدف قرار دادن دو کشتی مذکور استفاده کرده و اصابت موشک‌ها به اهداف خود دقیق و مستقیم بوده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که عملیات یمنی‌ها ضد اهداف متخاصم آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ و بحرالعرب ادامه خواهد داشت و این عملیات در چهارچوب واکنش مشروع نسبت به تجاوز این کشورها به یمن و دفاع از ملت یمن است.

این بیانیه همچنین تاکید کرد که یمنی‌ها به عملیات دریایی خود ضد کشتیرانی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی که به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می‌کنند، تا توقف تجاوز به غزه و رفع محاصره این منطقه ادامه خواهند داد.

آژانس دریایی انگلیس ساعتی پیش اعلام کرد که یک حادثه امنیتی در فاصله ۵۷ مایل دریایی در غرب استان الحدیده واقع در یمن اتفاق افتاده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی